Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sběr jehel patří ke každodenní práci strážníků. Použité stříkačky mohou být nebezpečné

  • Ostrava,

Odhozená použitá injekční stříkačka není bohužel nijak výjimečná a v ulicích zejména větších měst se jich povalují stovky. Jejich sběr se tak stal nedílnou součástí každodenní práce strážníků. V Ostravě jich sesbírají běžně kolem deseti denně.

Odhozené použité injekční stříkačky se bohužel staly na některých místech Ostravy pravidlem. Strážníci díky znalosti svých okrsků už vědí přesně, kam mají jít. Je to často u ubytoven v části Jih, na rampách obchodů, ale i u různých posezení. Jen za  první čtyři měsíce strážníci sesbírali už téměř 1400 stříkaček.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Použité stříkačky a jehly strážníci zajišťují v rámci každodenní pochůzkové činnosti v ulicích města, kdy se zvýšenou měrou zaměřují zejména na okolí dětských hřišť, pískovišť, parků a odpočinkových zón."

Většina stříkaček je nalezena občany, kteří pak velmi správně volají strážníky. Ti jsou na tuto činnost školeni, ale i očkováni proti nemocem, které by mohli v případě nějaké nehody dostat. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci jsou ke sběru použitých jehel vybaveni gumovými rukavicemi, kleštěmi, dezinfekcí a speciálním obalem na infekční materiál. Stejně tak jsou proškoleni i s postupem při sběru a manipulaci s tímto infekčním materiálem."

V roce 2021 ostravští strážníci sesbírali celkem 3873 stříkaček s jehlami. V porovnání s rokem 2020 došlo k mírnému nárůstu použitých stříkaček, a to o 177 kusů. Pokud na použitou stříkačku narazíte, nesahejte na ni a volejte linku 156. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy