Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské sběrné místo humanitární pomoci Ukrajině je téměř prázdné, opět se hledají dárci

  • Ostrava,

Ve sběrném místě v Ostravě na Wattově ulici dochází humanitární pomoc. Aktuálně je zapotřebí zejména hygienických potřeb jako jsou kartáčky na zuby, mýdlo, šampóny, toaletní papír, tampóny a podobně. Potravinová banka Ostrava přivítá trvanlivé potraviny jako například instantní polévky, rýži, cukr, olej, černý čaj. Doposavad svými dary přispělo v ostravském sběrném místě téměř 3 200 lidí.

Od začátku invaze na Ukrajinu uplynulo čtvrt roku. Lidé, kteří utekli před válkou, žijí své první měsíce v novém prostředí a snaží se začlenit do běžného života. Město v průběhu uplynulých měsíců poskytlo k řešení situace jak finanční a materiální pomoc, stejně též realizuje řadu mnoha dalších kroků.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Vzdělání v ostravských školkách nalezlo 138 ukrajinských dětí, ve školách pak 538 žáků. Humanitární pomoci je proto zapotřebí i nadále. Sběrné místo, zřízené městem na Wattově ulici 797/17 v Ostravě-Přívoze, stále zajišťuje pomoc potřebným uprchlíkům a zásobuje Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině, Potravinovou banku v Ostravě, distribuční místo Moment na Černé louce i další potřebné. Celkem svými dary přispělo téměř 3 200 lidí."

V posledních dnech však přichází darovat humanitární pomoc do sběrného místa stále méně lidí a některých věcí se již nedostává. V předposledním květnovém týdnu dorazili do sběrného místa jen čtyři dárci.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "V současnosti je zapotřebí zejména hygienických potřeb, kterých se již nedostává. Jedná se například o kartáčky na zuby, mýdlo, šampóny, toaletní papír, tampóny atd.. Pro potravinovou banku přivítáme trvanlivé potraviny – instantní polévky, rýži, cukr, olej, pohanku, luštěniny, černý čaj aj."

Pokud se lidé rozhodnou v pomoci pokračovat, sběrné místo je možné navštívit od pondělí do pátku v době od 12 do 17 hodin, v sobotu pak v době od 8 do 13 hod, v neděli je sběrné místo uzavřeno.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Rada města dnes schválila přijetí finančního daru společnosti Promet Group a. s. ve výši dva miliony korun. Darované finance pomohou zajistit provoz Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině a použity budou také k financování vzdělávacích i volnočasových aktivit a pomohou tak k začlenění uprchlíků do běžného života. Pomoc lidem hledajícím ve městě bezpečí není lhostejná ani dalším dárcům. K vybavení desítek bytů pomohla společnost IKEA. Poděkování náleží všem dárcům, kteří svou pomoc poskytli a pomáhají i nadále."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy