Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci začínají s dalším značením kol a koloběžek syntetickou DNA

  • Ostrava,

Ostravští strážníci budou i v letošním roce na ostravských cyklostezkách zdarma značit jízdní kola a koloběžky syntetickou DNA. Doposud si své jízdní kolo nebo koloběžku takto nechalo označit již více než čtyři tisíce osob.

Jedná se o unikátní metodu, kdy se na jízdní kolo nebo koloběžku nanese netoxická látka obsahující roztok lepidla, UV složky a mikrotečky se specifickým kódem. Výjimečná je také tím, že na označeném předmětu není nátěr pouhým okem viditelný a odhalit jej lze až pod ultrafialovým světlem.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Takto označené jízdní kolo nebo koloběžka je evidována v databázi Městské policie Ostrava a také v mezinárodní databázi výrobků REFIZ (registr forenzního identifikačního značení), což v případě krádeže kola nebo koloběžky usnadňuje identifikaci a jejich navrácení právoplatnému majiteli."

První letošní značení proběhne v sobotu 11. června od 7.30 do 12.00 a od 14.00 do 17.00 hod. na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě u kruhového objezdu.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Další červnové značení se uskuteční v úterý 14. června od 14:00 do 17:00 hod. v Moravské Ostravě v Komenského sadech poblíže restaurace Dámy Pyková. Třetí červnové značení proběhne v úterý 28. června od 8:30 do 12:00 hod. a od 14:00 do 17:00 hod. v Bělském lese poblíže turistického přístřešku u restaurace Dakota. Na všechny termíny je nutné se telefonicky objednat v pracovních dnech na telefonním čísle 720 735 125."

Značení jízdních kol forenzní DNA je financováno z prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR a statutárního města Ostrava.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyHutní montáže, a.s. , Ostrava
Ostrava
od 23 640 Kč/měsíc

Detail

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.; Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o., prodejna LIDL (K Lávce)
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry