Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravský Landek Park zažil Army Family Day

  • Ostrava,

Dynamické a statické ukázky Armády České republiky po dvouleté odmlce přilákaly do ostravského Landek Parku v sobotu tisíce návštěvníků. Na své si přišli také fanoušci Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj a Městské policie Ostrava.

První dynamické ukázky zásahu a výcviku služebních psů předvedli zástupci celního úřadu a městské policie. Na výcvik pejsků navázali žáci Vojenské střední školy a vyšší odborné školy v Moravské Třebové, kde diváci tleskali jejich schopnostem při bojovém umění MUSADO.

Martin Ogořalek, mluvčí KVV Ostrava: "Při zásahu a výcviku strážníků na koních opět excelovali zástupci Městské policie z Ostravy. Závěrečná dynamická ukázka patřila lezecké skupině hasičského záchranného sboru, kteří předvedli návštěvníkům techniky slaňování nebo výstupu na budovu. Velký aplaus návštěvníků si zasloužila také Vojenská hudba Olomouc za své hudební vystoupení."

V pravé poledne nad hlavami diváků proběhl průlet vrtulníku MI-171 Vzdušných sil. 

Martin Ogořalek, mluvčí KVV Ostrava: "Návštěvníci mohli v areálu zhlédnout také výstavu ,,S vědomím rizika“, která pojednává o působení českých vojáků v zahraničních misích. Děti i dospělí si vyzkoušeli, jak jsou na tom se střeleckými dovednostmi. Mohli si vybrat mezi střeleckým trenažérem a vzduchovkou."

Děti obsadily obrněnou techniku

Mohutný kolos v podobě tanku, obrněná vozidla jako Dingo, Pandur, Iveco, vyprošťovací technika hasičů, zásahová vozidla policie, ruční zbraně nebo speciální technika hasičského záchranného sboru z Hlučína, to vše bylo velkým lákadlem pro děti, ale i dospělé. Pouze fotka u techniky nestačila.

Martin Ogořalek, mluvčí KVV Ostrava: "Děti chtěly na vozidla i do vozidel. Interaktivní zábavou byl pro ně i velký skákací hrad. Zástupci ostravského velitelství společně s vojáky Aktivní zálohy si dále pro děti připravili soutěžní hry, hod raketou, hod granátem, překážkovou dráhu, házení šipek nebo vyhledávání pomocí dalekohledu. Odměnou všem soutěžícím, kromě upomínkových předmětů, byl pravý vojenský guláš vydávaný z polní kuchyně."
Jaroslav Medek, ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava: "Pro Ostravu je Army Family Day již tradiční a oblíbená akce. Těší nás nejen to, že jsme se mohli do Landeku po dvouleté pandemické pauze vrátit, ale také, že se této akce zúčastnili všichni partneři, se kterými jsme během pandemie intenzivně spolupracovali."

Armádní den přilákal také spoustu zájemců o službu v Ozbrojených silách České republiky. Jak se stát vojákem, součástí Aktivní zálohy, nebo studentem střední a vysoké vojenské školy, na všechny tyto dotazy odpovídali zástupci Rekrutačního pracoviště Ostrava.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy