Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík přelézal v Ostravě zábradlí v kolejišti a srazila ho tramvaj

  • Ostrava,

Další nepochopitelné jednání mladého chodce skončilo vážnou nehodou. Ve středu večer v Ostravě-Hrabůvce přelézal zábradlí před přijíždějícími tramvajemi a jedna ho srazila. Následně byl převezen do nemocnice.

Možná chtěl stihnout tramvaj, ale tou nejkratší a špatnou cestou. Místo, aby použil podchod, rozhodl se 19letý mladík, že na ulici Dr. Martínka přeběhne koleje a rovnou přeleze i zábradlí.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Přibližně v 18:30 tramvaj číslo 10 dojížděla do zastávky Poliklinika a mladík ročníku 2003 přelézal zábradlí uprostřed kolejiště a tramvaj ho zřejmě zachytila."
svědkyně: "Přebíhal koleje v místě zastávky, kde jsou svodidla. Řidič tramvaje z toho byl v šoku a řidička v protisměru zkolabovala."

Na místo okamžitě dorazili, hasiči, záchranáři a policisté. Mladíka museli zpod tramvaje vyprosit a odvezli ho do nemocnice. Poblíž této zastávky byl navíc ráno před 8. hodinou sražen na přechodu pro chodce autem senior, který se opíral o chodítko.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Muže ročníku 1948 mělo při přecházení přechodu pro chodce srazit vozidlo, které řídil muž ročníku 1960. Řidiči bylo následně naměřeno přes 0,5 promile alkoholu v dechu."

Senior byl následně převezen v ohrožení života do nemocnice. Přesnými příčinami a okolnostmi obou nehod se dále zabývají dopravní policisté.

V letních měsících bohužel nehod s chodci přibývá. Policisté proto varují, aby lidé v silničním provozu všeobecně opatrní. V úterý odpoledne byl na přechodu pro chodce v Havířově sražen 18letý mladík, který přebíhal přechod na červenou.

Nahlásit chybu


K tématu
Josef Fusek, Ostrava - Kunčice
Ostrava
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail