Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

STUDUJ U NÁS: Zahradnická škola pořádala Festival květin a bylin

  • Ostrava,

Střední zahradnická škola v Ostravě patří k elitním odborným školám. Studentům nabízí obor zahradnictví zaměřený na exteriéry, interiéry a design a také Přírodovědné lyceum. Praktická výuka probíhá především ve školním zahradnictví a v Parku zahrad.

Výsledky praktické výuky studentů škola pravidelně prezentuje na Festivale květin a bylin. Návštěvníci školního zahradnictví tak vybírají z koberců kvetoucích kytek balkónovek i trvalek, velkého množství stromků a keřů. Během dvoudenní akce se tam vystřídají tisíce koupěchtivých zahrádkářů. Nabídka je tak pestrá, že je těžké vybrat jen některé druhy. Pěstební skleníky hýří barvami i druhovostí rostlin.

Lenka Vavrečková, zástupce ředitele: “Teď se nacházíme ve skleníku, který bývá vytápěn, využíváme ho na produkci balkonových rostlin a letniček. Tady se teď nachází mnoho balkonových květin, které jsou nyní aktuální a které se teď prodávají. Máme dalších devět skleníků, ve kterých naši žáci pracují na zahradnických pracích během celého roku. Máme ještě spoustu doplňkové činnosti, vysazujeme truhlíky pro různé úřady, většina rostlin, i když se neprodají, jsou někde vysazeny.”

Součástí květinovo-bylinkového festivalu jsou také floristické ukázky. Studentky vázaly kytice podle nejnovějších a také velmi žádaných trendů.

anketa: žáci SZaŠ Ostrava
Přichází móda lučních kytek, většinou to jsou kytice, které si můžete natrhat někde na louce nebo si je můžete koupit.“
Letos frčí hlavně okrasné, lidé už upouští od užitkových zahrad, jedou hodně trvalkové záhony. Hodně oblíbené jsou především traviny a také luční květiny. Květiny - hlavně jemné barvy, takové romantické zbarvení spíše a myslím si, že luční květiny, které lidé vidí na procházkách, tak si je rádi dávají do kytic a využívají spíše přírodních stylů.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy