Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté v Ostravě pokutovali 51 lidí, kteří přecházeli přes koleje

  • Ostrava,

Policisté mají za sebou další bezpečnostní opatření, ve kterém se zaměřili zvláště na chodce pochybující se u kolejiště vlakové dopravy. V Ostravě nachytali 51 lidí, kteří přecházeli přes koleje. Celkem jim udělili pokuty v součtu přes 8 tisíc korun.

Hlavním cílem bylo veřejnosti připomenout, že se pohybují v rizikových úsecích trati, kde jezdí vlaky vysokou rychlostí a střety osob s drážními vozidly pak mohou mít fatální důsledky.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Během trvání opatření policisté zjistili 31 přestupků v souvislosti s nerespektováním bezpečnostní tabulky „Zákaz vstupu do kolejiště“. Dalších 20 osob řešili za vstup do kolejiště na širé trati. Téměř všechny tyto přestupky vyřešili příkazem na místě, přičemž celková výše uložených pokut byla přes 8 000 Kč. Jedna osoba, která s finanční sankcí nesouhlasila, byla k dalšímu řízení oznámena Drážnímu úřadu."

Na akci se podíleli policisté oddělení hlavní nádraží Ostrava a obvodních oddělení, v jejichž teritoriu se nachází železniční koridor. V rámci svých služebních obvodů pak vytipovali riziková místa, o kterých z minulých zkušeností ví, že zde není respektován zákaz vstupu do kolejiště.

Nahlásit chybu


K tématu
AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 29 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail