Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

10 kilometrů zběsile ujížděl policistům, zastavily ho až závory na přejezdu v Polance

  • Ostrava,

V autě vezl varnu i drogy. Sám byl pod vlivem drog a dokonce měl zákaz řízení. Všimli si ho policisté a chtěli ho zastavit. 38letý muž vzápětí začal z Ostravy-Poruby zběsile ujíždět ulicemi města. Místy jel až 150 km/h. Nakonec ho zastavily až závory na železničním přejezdu v Polance nad Odrou.

V pondělí 27. června prováděli policisté z oddělení hlídkové služby běžný dohled nad silničním provozem. Krátce před 7. hodinou ráno si všimli v Martinovské ulici v Porubě řidiče Audi A6. Díky osobní znalosti věděli, že má platný zákaz řízení. Rozhodli se auto tedy zastavit. Jenže řidič okamžitě šlápl na plyn a začal zběsile ujíždět.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Svou zběsilou a nebezpečnou jízdou vjel do jednosměrky, křižovatku projel na červenou, ale také v několika případech ohrozil jak protijedoucí vozidla, tak všechny účastníky silničního provozu. Policisté z hlídkové služby okamžitě přes otevřený kanál radiostanice vyrozuměli ostatní hlídky v terénu o pronásledování vozidla."

Místy jel řidič rychlostí až 150 km/h. Naštěstí nikoho nesrazil a ani do nikoho nenaboural. Zastavily ho až závory na železničním přejezdu v Polance nad Odrou. Za tu dobu ujížděl policistům téměř 10 kilometrů. Policisté se pak při kontrole muže i auta nestačili divit.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Potvrdilo se, že se skutečně jedná o 38letého muže, který má platný zákaz řízení až do roku 2027. Dobrovolně se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Test na drogy byl pozitivní. Muži zákona následně provedli kontrolu a prohlídku vozidla, při které odhalili jak nádoby pro nelegální výrobu drog, tak chemikálie, vařič, digitální váhu, kanystr, ale také samotné bílé krystalické látky."

Celým případem se začali zabývat kriminalisté 4. oddělení obecné kriminality Ostrava.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař obvinil recidivistu ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu. V rejstříku trestu má již 19 záznamů."

Soud muže rovnou poslal do vazby a teď mu hrozí až 10 let vězení.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Poruba
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail