Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Inspekce hledá svědky srážky aut s policisty. Při nehodě zahynul služební pes

  • Ostrava,

V květnu jsme vás informovali o srážce dvou vozidel, za jejichž volanty seděli policisté. Jedno z aut spěchalo k případu a jeli v něm kynologové se psem, který při srážce zahynul. Inspekce bezpečnostních sborů nyní zveřejnila videozáznam a hledá svědky nehody.

Ve čtvrtek 5. května se na ulici 1. máje v Ostravě srazila dvě osobní vozidla. Za volanty obou vozů seděli policisté. Kriminalista, který nebyl ve službě vyjížděl z vedlejší ulice a hlídka kynologů, která jela po hlavní ulici v červené Škodě Yetti a vzadu ve voze měla služebního psa. Náraz byl velmi silný, 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "56letý muž byl po střetu v bezvědomí a byl zaklíněn v jednom z vozidel. Na úrazovou ambulanci FNO byli po ošetření transportováni také dva muži středního věku s poraněním v oblasti ruky a krční páteře." 

Vážně zraněn byl i služební pes a musel být utracen. Kvůli účasti policistů vyšetřuje okolnosti nehody Generální inspekce bezpečnostních sborů. Navíc byl podle našich informací kynolog, který řídil červené auto, pod vlivem alkoholu. Vyšetřovatel nyní hledá svědky a pro byl zveřejněn i videozáznam celé události. 

Ivana Nguyenová, mluvčí GIBS: "Tímto žádáme všechny svědky této dopravní nehody, aby nás kontaktovali. Zvláště pak dvě ženy a jednoho muže, jenž se společně pokusili přejít komunikaci a z důvodu projíždějícího služebního vozidla policie, opatřeného světelným a zvukovým výstražným znamením, tak neučinili a vrátili se zpět na chodník."

Pokud bude podle názoru advokáta jako viník nehody určen kriminalista s tím, že opilý kynolog nemohl nehodě zabránit, bude menší množství alkoholu v krvi bráno pouze jako přestupek. Pokud by měl policista v krvi přes 1 promile alkoholu, šlo by o trestný čin a i kdyby nehodu nezavinil, zřejmě by to znamenalo jeho konec u policie. V úvahu přichází také trestný čin ublížení na zdraví.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy