Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Radvanicích pohltily plameny střechu neobydleného domu

  • Ostrava,

Pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo krátce po půl druhé odpoledne u požáru střechy neobydleného domu v ostravské městské části Radvanice. Požár byl na ploše zhruba 200 metrů čtverečních. Požár se obešel bez zranění i výrazných škod.

Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena ve 13:38 hod. Na místo události ihned vyjely jednotky profesionálních hasičů z ostravských stanic Slezská Ostrava a Fifejdy spolu s dobrovolnými kolegy z Radvanic. Následně si velitel povolal další jednotky dobrovolných hasičů z Michálkovic a Bartovic.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Při příjezdu první jednotky k události byla celá střecha již v plamenech. Velitel hasičů si ihned na místo povolal další jednotky a k hašení sedlové střechy nasadil pět vodních proudů. Během požáru došlo i ohoření kabelů elektrické energie, která vedla k domu, takže na místo museli vyrazit i technici společnosti, které vedení patřilo. Během zásahu hasiči současně prováděli uvnitř budovy průzkum, aby se ujistili, že ve vybydlené budově se nikdo nenachází."

Hasiči naštěstí uvnitř budovy nikoho nenašli a mohli se tak plně věnovat hašení střechy.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po ukončení hasebních prací, kdy pomocí termokamery, hasiči vyhledali i všechna skrytá ohniska, předali místo zásahu majiteli budovy. Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu během necelé hodiny, další hodinu jim trvala kompletní likvidace. Po ukončení zásahu přišli na řadu vyšetřovatelé příčin požárů, kteří zjišťovali, proč požár vlastně vznikl."

Jelikož se jednalo o dlouhodobě neužívanou a vybydlenou budovy, obešel se požár beze škody.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy