Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová sportovní hala v Třebovicích už má střechu. Ani krize ve stavebnictví ji příliš neprodražila

  • Ostrava,

Ostrava chce, aby její obyvatelé co nejvíce sportovali a proto se snaží vytvořit co nejlepší podmínky dotacemi do infrastruktury. V poměrně krátké době tak vyrůstá už čtvrtá sportovní hala tentokrát v Třebovicích. I přes problémy se stavebním materiálem jede projekt podle plánu.

V Ostravě-Třebovicích u fotbalového hřiště vyrůstá moderní sportovní hala. Už má hotové obvodové zdi i střechu a začíná se dělat podlaha. Stavba pokračuje podle plánu a zatím ji ani výrazněji nezatěžuje zdražování materiálů. Stavební firma zakázku vysoutěžila za asi 82 milionů korun.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Stavební firma postupně řeší problémy, které nastanou. Docházelo tam k nějakým obměnám stavebních materiálů, změně technologií, nicméně jde to až hladce, protože se vše daří řešit." 

Projekt je prý unikátní a pracuje s neotřelými variantami a materiály. Konstrukce, která bývá u podobných staveb většinou z kovu, je dřevěná a tento materiál zdobí i mnoha dalších míst. Zdivo a opláštění budovy by mělo zůstat v surovém stavu bez omítky.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Nosníková střešní konstrukce je tvořena trámy z rakouského smrku, které jsou 28 metrů dlouhé. Byly z Rakouska přivezeny v jednom kuse a je to velmi zajímavá architektonická struktura. Třeba se stane novým architektonickým sportovním skvostem v Ostravě." 

Hala bude sloužit především volejbalu, provozovat ji bude klub Blue Volley, který má řadu dětských i mládežnických týmů. Sportovat v ní ale budou i děti z místní školy a třebovické spolky. Kromě magistrátu a Třebovic se má na financování podílet i Národní sportovní agentura, která ale zatím nic neposlala. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy