Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svatováclavský hudební festival začíná už v pátek. Je to jeden z největších svátků klasické hudby

  • Ostrava,

Už tento pátek začíná jeden z největších svátků klasické hudby v České republice - Svatováclavský hudební festival. Letošní ročník nabídne milovníkům duchovní hudby 33 koncertů v sakrálních stavbách po celém Moravskoslezském kraji.

Úctyhodných 33 koncertů v průběhu jediného měsíce čeká fanoušky klasické hudby po celém našem regionu. Svatováclavský hudební festival nabídne monumentální duchovní díla, starou hudbu, ale i moderní hudbu a jazz. Všem vystoupením dodá atmosféru prostředí sakrálních staveb. 

Igor Františák, ředitel a dramaturg SHF: "Sakrální stavby jsou architektonicky i akusticky nejvhodnější prostory, ve kterých lze provozovat muziku, zvláště pak tu duchovní."  

Koncerty největších hvězd jsou již téměř vyprodané. Jde v prvé řadě o světově proslulou mezzosopranistku Elīnu Garanči, což bude zároveň nejdražší vystoupení v devatenáctileté historii festivalu. Velký zájem je i domácího Adama Plachetku. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "SHF patří mezi jednu z nemnoha akcí, které jsou podpořeny víceletým grantem." 

Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MS kraje: "Jsem velmi rád, že tento festival patří mezi nejvýznamnější festivaly duchovní hudby nejen v ČR, ale i v širokém okolí." 

Festival začíná v pátek 2. září v Katedrále Božského Spasitele v Ostravě Mozartovou velkou mší a Lineckou symfonií. Posledním koncertem je 28. září ve stejném kostele Dvořákova svatební košile v podání Filharmonie Hradec Králové. 

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 34 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail