Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Starostové pro Ostravu odmítají koncertní halu. Chtějí více peněz pro městské obvody

  • Ostrava,

Nové politické hnutí, které se bude také ucházet v komunálních volbách o hlasy občanů jsou Starostové pro Ostravu. Jeden z hlavních bodů jejich programu je zrušení projektu na výstavbu koncertní haly. Stranu reprezentují starostové a místostarostové z různých městských obvodů.

I když Starostové pro Ostravu kandidují jako nové hnutí, rozhodně nejde o žádné nováčky. Na kandidátce je mimo jiné 10 starostů, 8 místostarostů a 2 exstarostové. Hlavní myšlenkou tohoto spojení, že právě lidé s vedení městských obvodů ví nejlépe, co chtějí a potřebují občané.

Jiří Jureček (Starostové pro Ostravu) starosta Ostravy-Hošťálkovic: "Starostové pro Ostravu se spojili jako starostové městských obvodů, aby pomohli Ostravě a nabídli své zkušenosti. Jako starostové víme, co nás trápí a kde nás tlačí bota." 

Starostové také chtějí mnohem více do rozhodování o velkých investicích zapojit občany. Prvním takovým projektem by měla být koncertní hala, kterou důrazně odmítají. 

Aleš Boháč (Starostové pro Ostravu), starosta Ostravy-Radvanic a Bartovic: "My nejsme odtržení od reality, nejsme bafuňáři a moc dobře víme, že si v dnešní době nemůžeme dovolit koncertní síň v hodnotě 3,5 miliardy korun. Musíme pomoct lidem, než jim dojdou peníze v peněženkách." 

Další z priorit je bydlení. Starostové chtějí nejen stavět nové byty, ale také rekonstruovat ty, které obvody vlastní. Prý ale nemají na jejich údržbu peníze. 

Patrik Hujdus (Starostové pro Ostravu), starosta Ostravy-Mariánských Hor a Hulvák: "Ostrava dá ročně na opravy bytů obvodům jen 50 milionů korun. Ta částka nepokryje potřeby ani jednoho městského obvodu. Je potřeba nevydávat peníze tam, kde nemusíme, ale je třeba se zaměřit na investice a opravy, které dělat prostě musíme."  

Starostové pro Ostravu kandidují v 18 z 23 městských obvodů a také na magistrátu. Cílem do voleb je dvouciferný počet hlasů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy