Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič osobního auta nedal přednost popelářskému vozu. Nehodu nepřežil.

  • Ostrava,

V ranních hodinách omezila dopravu v Ostravě vážná dopravní nehoda. 77letý řidič nedal přednost popelářskému vozu a za svou nepozornost zaplatil životem. Zraněni byli i dva popeláři, kteří v tu chvíli jeli naštěstí v kabině vozu.

Ráno zablokovala dopravu v Ostravě tragická dopravní nehoda. Na křižovatce Polanecké a přivaděče na Rudnou vjel přímo pod kola rozjetého popelářského vozu osobní automobil. Jeho řidič prý přitom nejprve zastavil, aby se rozhlédl. Proč veliké nákladní auto přehlédl, už asi nikdo nezjistí. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava:  "Řidič ve ve věku 77 let přijížděl se svým vozidlem z vedlejší silnice. Zřejmě přehlédl projíždějící popleářské auto, nedal mu přednost a narazil bočně do tohoto projíždějícího vozidla, čímž došlo k odmrštění a sjetí do příkopu."

Záchranná služba vyslala na místo tři týmy. Osobní auto bylo po nárazu natolik zdeformované, že řidiče museli vyprostit hasiči. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Společně se zdravotnickou záchranou službou jsme se ho snažili oživovat. Současně jsme se zapojili do vyprošťování, vytahování jak osobního automobilu, tak popelářského vozu z příkopu."

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Zasahující lékař zjistil mnohočetná poranění, která byla neslučitelná se životem a následně musel konstatovat smrt pacienta."

Zranění byli i dva ze tří popelářů, kteří seděli v kabině vozu. Jeden utrpěl vážné poranění břicha a páteře, druhý lehčí poranění. Řidič vyvázl bez zranění. Kolem 11 hodin byla Polanecká silnice znovu zprůjezdněna. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy