Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj se vloupal do firmy a chtěl krást kabely, zadrželi ho ostravští strážníci

  • Ostrava,

Uplynulý čtvrtek před osmou hodinou večerní strážníci dopadli v oploceném areálu jedné z firem v Moravské Ostravě zloděje kabelů. Ten se do areálu dostal přes plot a pokusil se odcizit kabeláž v hodnotě padesáti tisíc. Zřejmě nešlo ale o krádež jedinou.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

Strážníci vyjížděli na místo základě oznámení, které učinil oznamovatel na tísňové lince 156. Ten uvedl, že na kamerovém systému majitelky jedné z firem sídlící v samotném areálu byl zaznamenán pokus dvou osob překonat oplocení a rovněž o následné vniknutí do areálu samotného.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka se proto rozhodla provést propátrání areálu, na jehož volné ploše se nacházelo množství kabelových bubnů i s kabeláží. Některé z nich pak jevily známky poškození, kdy na zemi leželo několik odřezaných a poškozených kabelů různé šíře. Dalším propátráváním areálu strážníci zaregistrovali později zjištěného 36letého muže."

Ten se po spatření strážníků nejprve pokusil z místa utéct. Svou marnou snahu vyhnout se zadržení poté ještě umocnil uschováním se mezi uskladněné kabelové bubny.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem k rychlé reakci zakročujících strážníků mu však jeho záměr nevyšel. Po opakované zákonné výzvě strážníků nakonec svůj úkryt opustil. Zakročujícím strážníkům nejprve sdělil, že areálem pouze prochází a na místě nic nekradl. Posléze se však pod tíhou důkazů doznal. Hlídce uvedl, že v tomto areálu nebyl poprvé a odcizené kabely chtěl za úplatu předat další osobě."

Předběžná výše způsobené škody pak byla vyčíslena částkou padesát tisíc korun českých Vzhledem k okolnostem případu, kdy bylo dáno podezření ze spáchání trestného činu, si celou věc převzala Policie České republiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy