Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na novou zubařku se v Hati stála fronta. Za hodinu bylo plno a naštvaní lidé odešli s nepořízenou

  • Ostrava,

O nedostatku zubařů v našem kraji jsme vás informovali už mnohokrát. Nebylo teda žádným překvapením, že když se ve středu otevřela v Hati nová zubní ordinace, stála před ní dlouhá fronta lidí. První pacienti už prý stáli ve frontě od dvou hodin v noci.

Takto to vypadalo v devět hodin ráno v Hati na Opavsku před novou zubní ordinací. Obecní rozhlas totiž ve vesnici s dvěma a půl tisíci obyvateli vyhlásil, že zubařka ve středu otevírá a bude brát pacienty. Znalí situace raději přišli dříve, aby se na ně dostalo. První zájemci už pospávali na rybářských stoličkách od dvou v noci. Nejvíce lidí se přihrnulo kolem 7.

anketa, zájemci o zubařku: "Už jsem u zubaře nebyl 15 let." 
"Já jsem už tu nebyla 2 roky."
"Podle čísla jsem byla 99."

Jenže už lidem nikdo neřekl, že zubařka přibírá pouze prvních 100 lidí a tak, kdo přišel až kolem 8, kdy se ordinace otevřela, měl smůlu. Po hodině byla kartotéka naplněna a to mnoho lidí naštvalo.

anketa, zájemci o zubařku: "To je katastrofa, kdyby alespoň vylezli a řekli posledních 10." 
"Ji to nezajímá, že tady člověk přijde s 86letou sousedkou." 

Zubařka se zájemce o své služby snažila uklidnit marně. Po dvou hodinách ve frontě neměli příliš pochopení.

Zuzana Platzková, zubařka: "Všichni chtějí vzít, ale neuvědomují si, že můžeme vzít jen to, co zvládneme, aby měli normální objednávací doby. Já mám malé děti a snažím se dělat co můžu, dělám na částečný úvazek."
Pacienty neodradil ani ceník, který byl vyvěšen na cedulí před ordinací. Dnes je už běžné, že většinu výkonů pacienti hradí. Zubařka ale slíbila, že až se ordinace zaběhne a bude prostor, přibere další pacienty. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy