Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci učí děti a mládež bezpečnému chování v online prostoru. Ti pak poučí své spolužáky

  • Ostrava,

Ostravští strážníci rozjeli nový projekt, který cílí zejména na děti a mládež a měl by všem pomoci v lepší a bezpečnější orientaci ve světě internetu. Část projektu #onlineMPO je zaměřen také na seniory.

Zločiny prostřednictvím internetu, ale i další rizika kyberprostoru jsou velmi aktuálním problémem, který výrazně postihuje hlavně dvě skupiny populace. Jde už tradičně o ty nejzranitelnější, tedy děti a mládež a také seniory. Právě pro ně proto připravila ostravská městská policie projekt #onlineMPO.

Marek Vajda, strážník MP Ostrava: "Snažíme se v rámci projektových dnů na základních a středních školách seznámit studenty jak s rizikovými jevy, na co si dát pozor, tak se s nimi snažíme probírat dané téma prostřednictvím aktivit." 

Na základních školách je projekt rozdělen podle konkrétních problematik, které se dětí v určitém věku týkají. Například jde o kyberšikanu, závislost na sítích nebo nenávistné projevy. Středoškoláci řeší digitální stopu. 

anketa, žáci Wichterlova gymnázia: "Je to důležité téma." 
Je to super, že něco takového probíhá." 

Důležitou součástí jsou peer prvky, kdy žáci a studenti o této problematice později mluví se svými spolužáky. 

Iva Holečková, učitelka Wichterlova gymnázia: "Ten peer program spočívá v tom, žen vrstevníci školí mladší spolužáky a to mi přijde absolutně inovátorské a praktické." 

Další zranitelnou skupinou jsou senioři. Pro ně jsou určeny přednášky o aktuálních rizicích, jako jsou útoky na jejich úspory. Důležité zásady jsou tedy hlavně: bezpečná hesla, nezveřejňování osobních informací a také nikdy neposílat nikomu cizímu žádné osobní údaje k bankovním účtům.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy