Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sexuálně napadl a okradl ženu v Ostravě, svědek ho pronásledoval na kole a přivolal policii

  • Ostrava,

V Komenského sadech v Ostravě sexuálně napadl 29letý muž 25letou ženu. Bránila se a křičela, zvrhlík jí tedy ukradl alespoň mobilní telefon a utekl. Pohotově ale zasáhl náhodný cyklista, který začal násilníka pronásledovat. Přivolal policisty a přesně je navedl na místo, kam muž utekl. Tomu teď hrozí až pětileté vězení.

záznam hovoru na tísňovou linku 158; zdroj: Policie ČR

Nepříjemný zážitek prožila 25letá žena v minulém týdnu, když procházela parkem Komenského sady v Ostravě Přívoze. Ve večerních hodinách k ní přišel neznámý muž a zeptal se, kolik je hodin. Po odpovědi se dočkala nabídky: „Máš kluka, nechceš mít se mnou sex?“ Na to nereagovala a od muže se odvrátila.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ten se zřejmě s tímto neztotožnil a měl ji začít osahávat po těle. Mladá žena se začala bránit a muže od sebe odstrkovat. Ten se však své touhy po ženě nevzdal a stále měl ženu atakovat doteky i na intimních místech. Nakonec od svého jednání upustil."

Zřejmě nechtěl odejít s prázdnou a ženě proto vytrhl z ruky mobilní telefon a dal se na útěk. Žena byla v šoku a reagovala křikem, který zaslechl právě projíždějící muž na kole. Okamžitě začal zvrhlíka pronásledovat, vytočil linku 158 a přesně popsal policistce operačního střediska kde je a koho pronásleduje, až do příjezdu první hlídky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Té následně sdělil popis muže a směr jeho útěku. Policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava propátrávali blízké okolí, kdy si všimli muže schovaného za stromem. Po zákonných výzvách muž ze svého úkrytu vyšel a už z dálky volal, že mobilní telefon při útěku odhodil."

Telefon mezitím našel cyklista za betonovou zdí u řeky Ostravice. Celkově se tak prokázala opět další perfektní spolupráce mezi veřejností a policií.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Proto bychom touto cestou chtěli oznamovateli poděkovat, že mu nebyla lhostejná situace mladé ženy, okamžitě reagoval a dokonce pomohl i policistům přímo na místě činu s hledáním odcizeného mobilního telefonu."

Zvrhlík má teď na krku obvinění ze dvou trestných činů.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ve zkráceném přípravném řízení komisař 7. oddělení obecné kriminality sdělil podezření 29letému muži ze spáchání přečinu znásilnění a přečinu krádeže. Obviněný muž s kriminalisty spolupracoval, doznal se jak k samotnému osahávání ženy, tak ke krádeži mobilního telefonu. V případě odsouzení mu hrozí až pětileté vězení."

Ostravská policie od začátku tohoto roku do 16. října 2022 eviduje 34 přijatých oznámení trestného činu znásilnění, kdy z toho je 21 skutků nyní objasněno.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy