Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky pohotovosti a odvaze mladého muže dopadla policie v Ostravě pachatele, který sexuálně napadl a okradl mladou ženu

  • Ostrava,

Další případ znásilnění v Ostravě. Zřejmě zdrogovaný pachatel si vyhlédl 25letou ženu v Komenského sadech. Nebýt pohotovosti mladého muže, který ženu uslyšel, policie by násilníka nejspíš nikdy nedopadla.

V podvečer 10. října se procházela mladá žena v Komenského sadech. Náhle ji oslovil neznámý muž s otázkou kolik je hodin a hned na to vyzvídal jestli má přítele a chtěl po ní sex.  Dívka se odvrátila, ale muž ji začal atakovat na intimních místech.  

Karel Mul, kriminalista: " Žena byla vystrašená z celé situace. Ona se útoku toho pachatele aktivně bránila. K čemuž pomohlo, že oznamovatel přišel na místo pomoct, tak se pachatel dal na útěk. 

Nebýt svědka, který v blízkosti zrovna odpočíval při projížďce na kole,  policie by pachatele pravděpodobně nikdy neodhalila.

Dalibor, svědek události: "Jsem slyšel takové tiché prosím a viděl jsem jak jde muž, přechází most, dvacet metrů za ním šla ta žena. Tak jsem vyběhl na ten most a viděl jsem, že nikde není, to bylo podezřelé, tak jsem dojel na druhou stranu, tam už stála ta holčina a plakala, tak jsem ji zeptal, co udělal a ona odpověděla, že ukradl telefon. Tak jsem ho  začal pronásledovat, do toho jsem zavolal na tu tísňovou linku a pak  už to šlo rychle."

Svědek zahnal násilníka na dvorek rodinného domu, kde už jej dopadla policie. Jeho odvahy si velmi cení. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Tímto bychom chtěli poděkovat muži, který ihned reagoval, nenechala ho situace chladným."

Pachateli nyní hrozí až pětileté odnětí svobody. Od začátku roku eviduje policie v Ostravě 43 nahlášených znásilnění. Podle statistických odhadů ale nahlásí tento čin pouze 8% obětí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy