Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiče v Ostravě čekají další komplikace, chystají se opravy na Rudné a Těšínské

  • Ostrava,

Ostravské komunikace chystají na příští týden dvě opravy povrchů silnic v Ostravě. Obě opravy budou znamenat dočasné omezení pro řidiče a dotknou se i hromadné dopravy. V pondělí začne velkoplošná oprava tzv. jižní rampy na Rudné v křížení s ulicí 17. listopadu. O den později proběhne rekonstrukce na Těšínské v Radvanicích.

Na sjezdu z Rudné ve směru od Opavy směr Havířov v místech, kde se Rudná propojuje s ulicí 17. listopadu, budou silničáři pracovat až do 27. října. Během té doby proběhne frézování povrchu vozovky, pokládka živice a následné zalití pracovních spojů na silnici.

Tomáš Svoboda, vedoucí údržby silnic Ostravských komunikací: "Pro řidiče to bude znamenat, že se nebude dát odbočit z Rudné na Klimkovice. Na ty je vyvede dočasné dopravní značení."

V oblasti Těšínské ulice, která se táhne od Hranečníku směrem na Šenov, bude uzavřena část od ulice Lihovarská po kruhový objezd.

Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací: "tady se počítá s pracemi až do čtvrtku 27. října. V tomto případě budou nutné i změny v městské a příměstské hromadné dopravě. Dotknou se autobusových linek číslo 28, 29, 30, 38, 71 a 74. V provozu nebude zastávka „U Švasty“ na Těšínské ulici, kterou bude MHD kvůli objízdným trasám míjet."

Příměstská doprava se s objížďkami setká při cestách z a do Karviné, Havířova, Šenova, Petřvaldu a Orlové.

Tomáš Svoboda, vedoucí údržby silnic Ostravských komunikací: "Na příměstských linkách ale zůstávají zachovány stávající zastávky, jen je potřeba počítat s tím, že cesta autobusem možná potrvá o něco déle."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy