Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Transformace území pod Žofinkou dostává konkrétní rozměry. Lokalita pomůže rozvoji města

  • Ostrava,

Jak už z našeho zpravodajství víte, Ostrava má velké plány s brownfieldem Pod Žofinkou, který se rozprostírá jen kousek od centra. Dalším krokem je podpis memoranda mezi společností Vítkovice, Pod Žofinkou a městem.

Urbanická studie území Pod Žofinkou byla představena veřejnosti už v létě a nyní na ní navazuje další důležitý krok. Mezi Ostravou a společnostmi Vítkovice a Pod Žofinkou bude podepsáno memorandum o vzájemné spolupráci. Město už chystá změny v územním plánu.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Ve srovnání s jinými velkými městy jsme v unikátní situaci, máme jedinečnou možnost budovat město uvnitř, aktuální vizi proměny území zároveň definujeme pro příští desítky, možná stovky let dopředu. Je proto zapotřebí jednotlivé práce dobře promýšlet, vhodně koordinovat a správně načasovat. Je důležité vnímat, že se nejedná pouze o brownfield Pod Žofinkou, ale souvisí to i s dostavbu lokality Nové Karoliny i Černé louky, a tedy propojením na historické centrum města, kde aktuálně probíhá čilý stavební ruch."

Území Pod Žofinkou leží  v centru města mezi hranicemi památkových zón Ostrava a Vítkovice a ze jedné strany přiléhá k řece Ostravici. Je to brownfield, který je dnes zcela zarostlý a nevyužívaný. V budoucnu by tam měla vzniknout nová městská čtvrť pro více než 10 tisíc obyvatel. 

Ondřej Vysloužil, ředitel městského ateliéru MAPPA: "Bytová zástavba umožní lidem bydlet kvalitně, za rozumné finance a v blízkosti centra města s dostupovými vzdálenostmi. Proto je to území cenné." 

Podle urbanistické studie by měl vzniknout městský bulvár míli dlouhý, obsahující i tramvajovou trať, jež propojí Smetanovo náměstí a Vítkovice. Do konce příštího roku by měla být také uzavřena plánovací smlouva, která už bude obsahovat detaily, včetně časového harmonogramu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy