Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské Vánoce začnou už v sobotu. Strom na Masarykově náměstí je z Žermanic

  • Ostrava,

Vánoce se rychle blíží a v Ostravě začnou už v sobotu, kdy bude na Masarykově náměstí rozsvícen vánoční strom. Ten je letos opět živý a byl přivezen z Žermanic. Až do konce roku je připraven bohatý program plný koncertů a vystoupení a přichystáno bude i kluziště nebo vyhlídkové kolo.

Už tuto sobotu 26. listopadu začíná největší akce konce roku Ostravské Vánoce. O start se samozřejmě postará rozsvícení vánočního stromku v centru Ostravy na Masarykově náměstí. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Rád bych také vyzdvihl novinky, které pro letošní ročník s týmem realizátorů připravujeme. Ať už je to rozšíření programu o novou Řemeslnou scénu, jež vznikne v Husově sadu, speciální kabinu pro handicapované cestující, jíž nově nabídne oblíbené Vyhlídkové kolo nebo zcela nový vánoční fotopoint, díky němuž se zhmotní povedený industriální vizuál Ostravských Vánoc.“

Vánoční strom je dar od obyvatele Žermanic a jde o smrk omorika. Po osazení je asi 11 metrů vysoký a ozdobí ho 1,5 kilometrů světelných řetězů a stovky baněk. Ozdobeny budou ale i ostatní místa.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Program odstartuje vystoupení dětí z Mateřské školy Dvořákova, následovat bude Dream Show k rozsvícení vánočního stromu z dílny Cirkusu Trochu Jinak a celý večer uzavře koncert Tomáše Savky s BigBandem Národního divadla moravskoslezského."

Program je koncipován vždy po týdnech a jednotlivé dny budou mít podobný program. V úterý bude například  vaření a cimbálovka nebo ve čtvrtek zahrají zahraniční kapely. Vrcholem bude vždy neděle. 

Miriam Lehocká, obchodní ředitelka Černé louky: „Vždy v úterý potěšíme návštěvníky, kteří podlehli trendu vaření, připravené jsou totiž kuchařské show s doprovodem cimbálové muziky. Středy budou patřit talkshow oblíbeného Petra Kubaly, který si bude přímo na Hlavní scéně povídat například s Petrem Jablonským, Lukášem Hejlíkem nebo Markétou Hrubešovou. Čtvrteční program ozvláštní zahraniční kapely, jež nám pod názvem Barevné Vánoce doporučili a v rámci skvělé spolupráce pomohli zajistit dramaturgové festivalu Colours of Ostrava."

Ostravské Vánoce mají rozpočet 15 milionů korun, ale asi 4 miliony vydělají. Detaily programu najdou zájemci na webu ostravskevanoce.cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy