Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci pomohli dvěma seniorkám, které doma upadly

  • Ostrava,

Hned ke dvěma případům zraněných seniorek, které upadly ve svých bytech a nemohly si sami pomoci, vyjížděli strážníci v uplynulých dnech. K oběma seniorkám bylo nutné přivolat zdravotníky, obě pak skončily v nemocnici.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

K prvnímu případu vyjížděli strážníci v pondělí 28. listopadu krátce po sedmé hodině ranní do Ostravy-Hrabůvky. Oznamovatelka operátorovi linky 156 oznámila, že má obavy o 85letou seniorku.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po příjezdu na místo na klepání a zvonění nikdo nereagoval. Žena v sousedství pak strážníkům uvedla, že seniorku už dlouho neviděla a že již v minulosti tato starší paní ležela ve svém bytě tři dny na zemi, než byla nalezena známými. Vzhledem k okolnostem případu strážníci přivolali na místo hasiče, kteří provedli otevření vstupních dveří bytu. V obývacím pokoji pak byla nalezena zesláblá seniorka ležící na zemi. Vzhledem k situaci strážníci na místo přivolali zdravotníky, kteří seniorku převezli do nemocnice."

Ve druhém případě sehrálo roli nouzové tlačítko Senior linky. To aktivovala ve středu 30. listopadu před třetí hodinou ranní 96letá seniorka z Ostravy-Zábřehu, která upadla rovněž ve svém bytě z postele.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vstup do bytu byl hlídce umožněn sousedem, který měl náhradní klíče od bytu seniorky. Po vstupu do bytu strážníci objevili v ložnici seniorku ležící na zemi vedle postele. Ta si stěžovala na silnou bolest žeber a lokte. Přivolaní zdravotníci rozhodli rovněž o převozu seniorky do nemocnice."

Jen od začátku roku vyjížděli ostravští strážníci již ke tři sta čtyřiceti dvěma případům aktivace tísňového tlačítka Senior linky. Ve šedesáti třech případech pak bylo nutné na místo přivolat zdravotníky

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy