Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chce žáky inspirovat k pohybu i umění. Ve školách bude cirkus

  • Ostrava,

V ostravských školách se v posledních dnech roku rozjel unikátní projekt, jehož cílem je u dětí vzbudit zájem o pohyb, ale i o umění. A protože tyto dva světy asi nejlépe propojuje cirkus, lektory žáků se stali artisté, žongléři i akrobaté.

Cirkus ve škole? Proč ne, ale pouze pod vedením profesionálů. Unikátní projekt začal v Ostravě v prosinci a potrvá až do konce školního roku. Lektoři spolku Cirkus trochu jinak si vzali žáky do parády a naučili je některé kousky ze svého repertoáru. Mezi prvními se zapojila ZŠ Bohumíra Dvorského. 

Miloš Kosík, ředitel ZŠ DB. Dvorského: "Byli jsme rádi, že nás magistrát oslovil. Jsme sportovní škola a tak jsme si to vzali za své a naše děti se opět přiučí něco nového." 
Lektoři s žáky absolvují první den workshopy plné pohybu, tance, žonglování a párové akrobacie. Někteří žáci pak dovednosti prohlubují další den, kdy společně připravují vystoupení pro celou školu.

Jan Hlavsa, Cirkus trochu jinak: "Děti prošly třemi workshopovými stanovišti - akrobacií, žonglováním a tancem a dnes se vybraní, kteří chtějí, zúčastní našeho představení." 

Projekt připravila Ostrava ve spolupráci s ministerstvem školství a bude pokračovat i na dalších školách.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "„Ve vzdělávání stále hledáme a následně začleňujeme nové a nové kreativní způsoby výuky. I toto netradiční pojetí sportu a umění může ukázat cestu dětem, které se dosud o zmíněná témata nezajímaly. V ideálním případě mohou děti nasměřovat k pohybu v dalších létech a motivovat je i k dalšímu objevování umění a smysluplnému trávení volného času. Nezanedbatelná je také myšlenka příběhu, ztvárněného dětmi, varujícího před nebezpečím šikany.“

Program absolvuje celkem přibližně 1500 dětí z 5 ostravských škol. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy