Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté nachytali na Stodolní v Ostravě nezletilé pod vlivem alkoholu

  • Ostrava,

Ostravští strážníci a státní policisté mají za sebou další kontroly barů na Stodolní ulici. Zaměřili se hlavně na podávání alkoholu nezletilým. Při víkendové kontrole nachytali 14 mladistvých. Sedmnáctiletá dívka nadýchala přes dvě promile a skončila v nemocnici.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

Páteční pozdní večer provedli strážníci ve spolupráci s kolegy z Policie České republiky speciální akci zaměřenou na konzumaci alkoholu mladistvými, a to přímo v barech a podnicích na ulici Stodolní.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Zkontrolováno bylo celkem devatenáct barů a podniků. V rámci těchto kontrol pak bylo zjištěno celkem čtrnáct mladistvých osob pod vlivem alkoholu. Naměřené hodnoty se pohybovaly v rozmezí od 0,10 do 2,07 promile alkoholu v dechu."

Hranici jednoho promile alkoholu překročili hned dvě sedmnáctileté dívky, přičemž jedna nafoukala 1,17 promile alkoholu a druhá dokonce 2,07 promile alkoholu.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem k jejich stavu strážníci přivolali na místo RZS, kdy zdravotníci rozhodli o převozu mladistvé s dvěma promile do nemocnice. Druhá z dívek s menší hladinou alkoholu byla po shlédnutí lékařem předána do péče zákonnému zástupci."

Všemi případy se teď bude zabývat orgán sociálně právní ochrany dítěte. V obdobných akcích budou ostravští strážníci i nadále pokračovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy