Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

11leté dítě se v Ostravě srazilo s autobusem, chlapec neměl přilbu a těžce se zranil

  • Ostrava,

Vážná, život ohrožující zranění, utrpěl jedenáctiletý chlapec na kole, kterého v pondělí 22. května večer ošetřovali záchranáři po střetu s autobusem v Ostravě. Nehoda se stala okolo půl sedmé večer.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: “11letý chlapec jel po vedlejší silnici a zřejmě nedal přednost autobusu, který jel po silnici hlavní, čímž došlo k jejich střetu. Událost se stala v Ostravě-Kunčičkách. Následkem střetu došlo k poranění chlapce, ten byl předán zdravotníkům a převezen do zdravotnického zařízení. Byla provedena dechová zkouška u řidiče s negativním výsledkem. Na místě byly všechny složky integrovaného záchranného systému. Jak bylo zjištěno, chlapec neměl na hlavu cyklistickou přilbu.”

Podle mluvčího záchranářů Lukáše Humpla byla na místo události byla ihned vyslána posádka rychlé lékařské pomoci. Chlapec byl při příjezdu zdravotníků při vědomí.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Prvotní vyšetření zasahujícím lékařem ukázalo poranění hlavy, hrudníku a břicha. Stav dítěte byl život ohrožující a záchranáři přistoupili k jeho uvedení do umělého spánku. Museli provést intubaci dýchacích cest a převedení pacienta na přístrojem řízenou ventilaci. Zajistili jej krčním límcem, pánevním pásem a uložili do podtlakové matrace. Po podání léků a dalších úkonech byl chlapec následně transportován do ostravské Fakultní nemocnice a předán do péče týmu tamního urgentního příjmu.”

Nehoda je v šetření dopravních policistů.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: “Policisté zjišťují průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na případné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě. Také žádají řidiče vozidel, kteří místem v danou dobu projížděli, a jejich vozidlo případně disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy