Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Hrabůvce vznikne park s jezírkem. Přibudou stromy keře i trvalky

  • Ostrava,

Ostrava pokračuje v budování revitalizacích parků na celém území města. Další krásné místo pro relaxaci a odpočinek tak vznikne v Hrabůvce u polikliniky. Vévodit mu bude jezírko napájené z okapů okolních budov.

Sídliště v Ostravě dávno nejsou jen betonové džungle, ale každá volná plocha se v posledních letech zazeleňuje. Stará betonová hřiště a plochy se likvidují a vznikají i nové parky. Významná proměna tak čeká také volnou plochu vedle polikliniky v Hrabůvce.

Břetislav Riger, náměstek primátora Ostravy: „Hlavním cílem je kultivace plochy. Dominantním prvkem pobytového prostoru bude vodní biotop, který výrazně obohatí městské prostředí a současně zlepší mikroklima části obytného prostoru mezi zástavbou a školním areálem. Pro provoz biotopu budou využity akumulované dešťové vody ze střechy přilehlé budovy. Samočistící schopnost biotopu zajistí čistička i pobřežní vegetační pásmo rostlin."

Biotop doplní dřevěné molo s lehacími platy z tropického dřeva. Plocha nábřeží biotopu a některé trasy komunikací bude tvořena propustným probarveným betonem. Prostor obsáhne také parkové pěší cesty. O vybudování parku se postarají Ostravské městské lesy. 

Martin Mati, vedoucí Střediska údržba zeleně, Ostravské městské lesy: "Ta proměna bude velká. Dnes je tam jen tráva a pár stromů, ale vznikne tam parčík s biotopem, menším jezírkem, dřevěnými platy, budou tam betonové propustné chodníky a štěrkové trávníky." 

Aleš Boháč, náměstek primátora Ostravy: „V letošním roce realizujeme i další tzv. zelené projekty. Započala obnova parku u zámku Zábřeh, rozsáhlé úpravy probíhají v Bělském lese v rámci projektu Cesta vody, který bude brzy dokončen a lidé ho budou moci užívat. Začala proměna Tylova sadu. Jen v loňském roce bylo ve čtyřech obvodech vysázeno téměř 15 000 m² trvalkových záhonů a dokončen byl park u Boříka. Nicméně v našich snahách o zelenější město neustáváme, oslovili jsme starosty obvodů, aby i oni nadefinovali parky, které by si přáli proměnit v přívětivější prostory. Zelené projekty jsou pro nás zásadní.“

Náklady na vybudování parku dosáhnou 23 milionů korun. Lidé se na nový relaxační prostor mohou těšit už v květnu 2024. 

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

X - servis park s.r.o.- Ostrava
Ostrava
od 51 500 do 51 500 Kč/měsíc

Detail