Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík s maketou zbraně přepadl čerpací stanici v Ostravě

Ostravští policisté dopadli po několika měsících 20letého mladíka, který v říjnu přepadl čerpací stanici ve Slezské Ostravě. Na obsluhu tehdy vytáhl maketu střelné zbraně. Loupež mu ale nevyšla a místo toho utekl. Nyní už sedí ve vazbě a hrozí mu až 10 let vězení.

VIDEO: Policie ČR

Mladý lupič přišel na čerpací stanici na začátku října v nočních hodinách. U okýnka řekl, že si chce koupit cigarety. Když mu je žena podávala, vytáhl na ni pistoli a řekl, že chce všechny peníze.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Žena zareagovala zavřením okénka a neznámý pachatel se dal na útěk. Na místo se rozjelo několik policejních hlídek, psovod se služebním psem, ale také kriminalistický technik. Propátrávali okolí, ale pachatel stačil z místa utéct."

Policisté začali vyhodnocovat kamerový záznam a ani z něj se jim nepodařilo získat důkladný popis pachatele. Případem se proto začali zabývat kriminalisté z oddělení, které se specializuje na odhalování násilné trestné činnosti. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Zajišťovali důkazy, vyhodnocovali kamerové záznamy a nakonec se postupně i díky místní a osobní znalosti dopátrali k možnému podezřelému."

Tím byl teprve 20letý mladík, který má už jeden záznam v rejstříku trestu. Jak se u výslechu ukázalo, obviněný měl místo střelné zbraně v ruce držet maketu krátké pistole v provedení zapalovače.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 9. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání a obvinil 20letého muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let." 

Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy