​V prevenci rakoviny hrají velkou úlohu potravinové doplňky

  • 28. června 2018,
  • 17:05,
  • Bruntál,
  • PR článek

Zhoubná onemocnění, s výjimkou geneticky podmíněných forem rakoviny, jsou civilizační choroby. S rozvojem společnosti, technologií a znečištění stoupá i jejich výskyt. V důsledku dlouhodobého fyzikálního, chemického, nutričního i biologického stresu musíme čelit tzv. onkogenním virům, které mohou stát za vznikem rakoviny. To vše doprovází každodenní shon, práce pod tlakem a interpersonální konflikty. Tyto civilizační vlivy působí komplexně a mohou vést k fatálnímu zvratu buňky normální v buňku nádorovou.

Reklama

Jaké jsou nejdůležitější principy prevence?

  1. Dostatek ovoce a zeleniny v jídelníčku. „Ovoce a zelenina totiž obsahují fytochemické látky ze skupiny polyfenolů a flavonoidů, které mají protinádorové účinky. Denní dávka by měla odpovídat 2 : 1 ve prospěch zeleniny, pro 70 kg člověka tedy alespoň 500 g zeleniny a 200 g ovoce za den. Významný je tzv. princip duhy, tedy zastoupení zeleniny všech druhů a barev a pokud možno z ekologických zdrojů,“ upozorňuje MUDr. Pavel Hanzelka, gastroenterolog a odborný konzultant společnosti LR Health & Beauty.
  2. Redukce tučných a sladkých nutričně chudých jídel. Obsahují minimum vitamínů a minerálů a fytochemické látky neobsahují vůbec. „Přednost by měly mít rostlinné tuky z oliv či ořechů, eliminovat bychom měli rizikové formy úpravy, jako jsou smažení a grilování. Významný protinádorový potenciál mají ořechy, rajčata, brokolice, hlávkové zelí, česnek, cibule, kurkuma, zelený čaj, červená řepa, ale i kvalitní kakao či hořká čokoláda,“ říká MUDr. Pavel Hanzelka z LR Health & Beauty.
  3. Dostatek pohybu – námaha snižuje vnímání stresu, zlepšuje psychickou pohodu a díky tomu i funkci imunitního systému.
  4. Podstatné je vyvarovat se kouření a nadměrné konzumaci alkoholu. Obojí jsou silně rizikové faktory vzniku nádorového bujení.
  5. Potravinové doplňky, které představují v prevenci i léčbě rakoviny významnou podporu. „Vhodné jsou neslazené přírodní vitaminové koncentráty či imunonutriční houby, například reishi. Látky v ní obsažené stimulují imunitní systém a skupinu triterpenoidů, které jsou schopny likvidovat nově vzniklé nádorové buňky. Kvalitní prevenci představuje i aloe vera s více než 200 účinnými látkami. Důležitá je vždy kvalita zpracování a garance obsahu účinných látek v každém produktu,“ upozorňuje MUDr. Pavel Hanzelka z LR Health & Beauty s tím, že potravinové doplňky nejsou léčiva a nenahrazují klasickou léčbu, mohou ale posílit prevenci i samotný boj se zákeřnou nemocí. „Složení a kombinaci potravinových doplňků bychom měli vždy konzultovat se svým ošetřujícím lékařem,“ říká na závěr gastroenterolog MUDr. Pavel Hanzelka.

LR Health > Beauty – Mezinárodní MLM společnost zaměřená na výrobu a prodej kvalitní dekorativní kosmetiky, parfémů a doplňků zdravé výživy s výtažky z aloe. V roce 2015 byla vyhlášena Evropskou asociací přímého prodeje Seldia Firmou roku. Mezi rozhodujícími kritéria pro udělení tohoto ocenění patří pozitivní vývoj v oblasti přímého prodeje, posílení sociálně-ekonomického přínosu a výhody pro zákazníky. Samozřejmým předpokladem je dodržování vysokých etických standardů a platné legislativy v oblasti přímého prodeje. LR Health > Beauty vznikla v roce 1985 ve městě Ahlen/Westphalia, má zastoupení v 28 zemích po celém světě včetně ČR (s českou pobočkou v Ostravě), více než 1200 zaměstnanců a několik tisíc registrovaných obchodních partnerů. Díky vysoce kvalitním produktům a atraktivnímu bonusovému a vzdělávacímu plánu představuje jednu z předních evropských společností v oblasti přímého prodeje. V oblasti parfémů se může pochlubit exkluzivní spoluprací s celebritami, jako jsou Karel Gott, Karolina Kurková či Bruce Willis. V ČR má vedle Avonu a Oriflame třetí nejvyšší obrat v oblasti přímého prodeje. Základním mottem společnosti LR Health > Beauty je „Více kvality pro váš život“. 

Více o společnosti na https://www.lr-czech.com.
Táborák v Cooltouru

25.07. 19:00 - 18.07. 1:20
Ostrava, Cooltour Ostrava

MELTINGPOT: Tomáš Sedláček ​o ekonomii dobra a zla

Dnes 14:00 - 1:20
Ostrava, Knihcentrum, Ostrava

Jistě, pane premiére! Divadlo Bez zábradlí

30.08. 19:30 - 18.07. 1:20
Ostrava, DK Akord, Ostrava

NN Životní pojišťovna N.V., pobočka pro Českou republiku
Bruntál
od 15 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

ČSAD Ostrava a.s.
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu