​V prevenci rakoviny hrají velkou úlohu potravinové doplňky

  • 28. června 2018,
  • 17:05

Zhoubná onemocnění, s výjimkou geneticky podmíněných forem rakoviny, jsou civilizační choroby. S rozvojem společnosti, technologií a znečištění stoupá i jejich výskyt. V důsledku dlouhodobého fyzikálního, chemického, nutričního i biologického stresu musíme čelit tzv. onkogenním virům, které mohou stát za vznikem rakoviny. To vše doprovází každodenní shon, práce pod tlakem a interpersonální konflikty. Tyto civilizační vlivy působí komplexně a mohou vést k fatálnímu zvratu buňky normální v buňku nádorovou.

Reklama

Jaké jsou nejdůležitější principy prevence?

  1. Dostatek ovoce a zeleniny v jídelníčku. „Ovoce a zelenina totiž obsahují fytochemické látky ze skupiny polyfenolů a flavonoidů, které mají protinádorové účinky. Denní dávka by měla odpovídat 2 : 1 ve prospěch zeleniny, pro 70 kg člověka tedy alespoň 500 g zeleniny a 200 g ovoce za den. Významný je tzv. princip duhy, tedy zastoupení zeleniny všech druhů a barev a pokud možno z ekologických zdrojů,“ upozorňuje MUDr. Pavel Hanzelka, gastroenterolog a odborný konzultant společnosti LR Health & Beauty.
  2. Redukce tučných a sladkých nutričně chudých jídel. Obsahují minimum vitamínů a minerálů a fytochemické látky neobsahují vůbec. „Přednost by měly mít rostlinné tuky z oliv či ořechů, eliminovat bychom měli rizikové formy úpravy, jako jsou smažení a grilování. Významný protinádorový potenciál mají ořechy, rajčata, brokolice, hlávkové zelí, česnek, cibule, kurkuma, zelený čaj, červená řepa, ale i kvalitní kakao či hořká čokoláda,“ říká MUDr. Pavel Hanzelka z LR Health & Beauty.
  3. Dostatek pohybu – námaha snižuje vnímání stresu, zlepšuje psychickou pohodu a díky tomu i funkci imunitního systému.
  4. Podstatné je vyvarovat se kouření a nadměrné konzumaci alkoholu. Obojí jsou silně rizikové faktory vzniku nádorového bujení.
  5. Potravinové doplňky, které představují v prevenci i léčbě rakoviny významnou podporu. „Vhodné jsou neslazené přírodní vitaminové koncentráty či imunonutriční houby, například reishi. Látky v ní obsažené stimulují imunitní systém a skupinu triterpenoidů, které jsou schopny likvidovat nově vzniklé nádorové buňky. Kvalitní prevenci představuje i aloe vera s více než 200 účinnými látkami. Důležitá je vždy kvalita zpracování a garance obsahu účinných látek v každém produktu,“ upozorňuje MUDr. Pavel Hanzelka z LR Health & Beauty s tím, že potravinové doplňky nejsou léčiva a nenahrazují klasickou léčbu, mohou ale posílit prevenci i samotný boj se zákeřnou nemocí. „Složení a kombinaci potravinových doplňků bychom měli vždy konzultovat se svým ošetřujícím lékařem,“ říká na závěr gastroenterolog MUDr. Pavel Hanzelka.

LR Health > Beauty – Mezinárodní MLM společnost zaměřená na výrobu a prodej kvalitní dekorativní kosmetiky, parfémů a doplňků zdravé výživy s výtažky z aloe. V roce 2015 byla vyhlášena Evropskou asociací přímého prodeje Seldia Firmou roku. Mezi rozhodujícími kritéria pro udělení tohoto ocenění patří pozitivní vývoj v oblasti přímého prodeje, posílení sociálně-ekonomického přínosu a výhody pro zákazníky. Samozřejmým předpokladem je dodržování vysokých etických standardů a platné legislativy v oblasti přímého prodeje. LR Health > Beauty vznikla v roce 1985 ve městě Ahlen/Westphalia, má zastoupení v 28 zemích po celém světě včetně ČR (s českou pobočkou v Ostravě), více než 1200 zaměstnanců a několik tisíc registrovaných obchodních partnerů. Díky vysoce kvalitním produktům a atraktivnímu bonusovému a vzdělávacímu plánu představuje jednu z předních evropských společností v oblasti přímého prodeje. V oblasti parfémů se může pochlubit exkluzivní spoluprací s celebritami, jako jsou Karel Gott, Karolina Kurková či Bruce Willis. V ČR má vedle Avonu a Oriflame třetí nejvyšší obrat v oblasti přímého prodeje. Základním mottem společnosti LR Health > Beauty je „Více kvality pro váš život“. 

Více o společnosti na https://www.lr-czech.com.Pavel Šporcl s cikánskou cimbálovou kapelou

07.03. 19:00 - 20.02. 2:26
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Horkýže Slíže v Garáži - 1. koncert

20.03. 20:00 - 20.02. 2:26
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Lucie Bílá a Petr Malásek

10.04. 19:00 - 20.02. 2:26
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

MetalPlast Lipník n. B. a.s.
Bruntál
od 88 Kč

Detail

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

AZ kov-komaxit, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu