Japonské dny v Ostravě

  • 1. října 2018,
  • 8:42,
  • PR

Divadlo, film, hudba, tanec, bojová umění, přednášky, workshopy, výstava, jídlo, čaj…. To vše je festival Japonské dny, který již brzy rozzáří Ostravu. Akce zaměřená na kulturu Země vycházejícího slunce vzniká v ostravském Česko-japonském kulturním centru a je se na co těšit…. Japonské dny se budou konat v termínu 12. – 14.10. hned na dvou významných místech města Ostravy.

Zahájení proběhne v pátek 12.10. 2018 v Muzeu města Ostravy na Masarykově náměstí, kde bude zahájena výstava fotografií pana Jana Kudly, který zachytil krásy japonského velkoměsta Ósaky.
Městem Ósaka se bude zabývat i první přednáška festivalu s názvem Tajuplné příběhy ze staré Ósaky a první podvečer zakončí projekce japonského animovaného filmu Cesta do fantazie, který nadchne jak děti, tak dospělé.  

Sobota 13.10. 2018 bude bavit návštěvníky po celý den. Také tento den proběhne v Muzeu města Ostravy, které je zároveň sídlem samotného Česko-japonského kulturního centra. Od desáté hodiny budou v hodinových intervalech probíhat workshopy zaměřené na japonské tradice. Zajímavou zkušeností jistě bude workshop Kaligrafie, pod vedením paní Yoshimi Wako – japonské kaligrafky a držitelky 5.Danu v umění kaligrafie. Mezi workshopy čeká návštěvníky série přednášek o životě v Japonsku, o zajímavých japonských tradicích nebo o tom, jaké to je pracovat pro japonskou firmu v České republice. Právě této přednášky se ujme pan Naoki Uda – ředitel společnosti Shimano Czech republic. K odpočinku bude po celou dobu akce otevřena také kavárna Heiwa kafé se svou Zenovou zahradou, kde zazní příjemné zvuky flétny Shakuhachi a mluveným slovem básně Haiku. Připraven je také program pro děti, které si mohou vyzkoušet skládat tradiční Origami, zahrát si japonské deskové hry nebo přemýšlet nad hlavolamy a nebo si nechat namalovat japonskou masku. Ochutnávky japonských specialit nebudou chybět.

Nejpestřejším dnem celého festivalu bude neděle 14.10. 2018, který se bude odehrávat v Domě kultury města Ostravy. Den začne projekcí krásného filmu Po dešti, mistra Akiro Kurosawy. Po celý den bude ve vestibulu kulturního domu probíhat bohatý doprovodný program – prezentace japonského Sushi, cukrovinek Wagashi, ochutnávka japonských čajů, zahrát si bude možno spoustu japonských her, jako např. tradiční japonské šachy Shogi, Origami, Kaligrafie, tvoření japonských účesů, přehlídka kostýmů Cosplay nebo prezentace tradičních bojových umění.
Odpolední hlavní program festivalu bude velmi bohatý. Organizátoři z Česko-japonského kulturního centra budou mít čest přivítat v rámci programu umělce z Japonska – zpěvu je ujme skvělý Noritaro Dei, hry na japonskou harfu Koto významná japonská umělkyně Akiko Wada, tradiční japonský tanec předvede vážený host z města Kyoto, paní Terumi Ogawa. O zábavu se postará vynikající Divadlo Kjógen se svým divadelním představením japonské frašky ( v češtině ). Nebudou chybět ukázky těch nejtradičnějších bojových umění v samurajské zbroji a ostrými meči a v neposlední řadě také zvuky flétny Shakuhachi nebo tradičních japonských bubnů Wadaiko.

Festival je realizován za podpory Moravskoslezského kraje a Města Ostravy a výtěžek celé akce bude věnován nadaci Milifest, která podporuje talentované děti, jež nemají možnost realizovat svůj talent, a to z jakýchkoliv důvodů (nedostatek finančních prostředků, ztráta rodičů, apod.)

Podrobný program a předprodej vstupenek www.japonskedny.czGOBI parket s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 11 000 do 14 000 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Inkom but s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků