Už tuto sobotu se ostravský Gong zahalí do kulis Labutího jezera

  • 6. listopadu 2018,
  • 15:58

Sobotní večer v ostravské Multifunkční aule Gong bude patřit moskevskému souboru Russian Classical Ballet, který divákům zatančí mistrovské dílo klasického baletu, Čajkovského Labutí jezero. Ansámbl, v jehož čele stojí uznávaná režisérka Evgeniya Bespalova, ve velké konkurenci sází na trénované tanečníky s mezinárodní zkušeností a propracované dekorace, pocházející z dílny proslulého Petrohradského ateliéru.

Reklama

Choreografie Labutího jezera klade na tanečníky vysoké nároky a vyžaduje značné dovednosti a technické schopnosti při interpretaci postav. Russian Classical Ballet proto dbá na obsazení rolí mistrnými sólisty a umělci, jimž vévodí taneční hvězdy Naděžda Ivanova a Oleg Shaibakov, ověnčení řadou mezinárodních ocenění. „Jsme jedním z mála soukromých divadel, které se snaží udržovat dlouhodobé vztahy s tanečníky, a proto jim také umožňujeme budovat kariéru v rámci naší společnosti. V souboru máme talentované a trénované tanečníky, kteří u nás působí a společně trénují více než pět let,“ vysvětlil promotér souboru Pedro Martins.

Kromě kvalitních tanečních výkonů se diváci mohou těšit na špičkovou scénografii, kterou je možno vidět pouze v předních světových divadlech. Na českou premiéru si Russian Classical Ballet přiveze dekorace vyrobené v Petrohradském ateliéru, jehož klienty jsou mimo jiné Pařížská opera, divadlo La Scala v Miláně či Velké divadlo v Moskvě.

Moskevský soubor má Labutí jezero v repertoáru 14 let a za tu dobu jej měli možnost vidět diváci nejen v Evropě, ale také v Asii i Střední a Jižní Americe. Aktuální turné k Labutímu jezeru čítá 78 zastávek v evropských městech. Kromě Ostravy se představení uskuteční také v Praze, Berlíně, Hamburgu, Lisabonu, Ženevě či Curychu.

Vstupenky na ostravské představení Labutího jezera jsou v prodeji u společnosti Ticketportal. Ceny se pohybují v rozmezí 790 až 1490 korun. Vstupenky bude možno do vyprodání zakoupit v den vystoupení v Multifunkční aule Gong.

Termín představení:

Sobota 10. 11. 2018 od 20 hod, Multifunkční aula GongDokument Bufo Alvarius o nejsilnějším přírodním psychedeliku

15.11. 19:00 - 13.11. 20:52
Nový Jičín, Bývalé Kino Tatra, Studénka

Žlutý pes slaví 40 let v Garáži

05.12. 20:00 - 13.11. 20:52
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Minipárty s Karlem Šípem

28.11. 19:00 - 13.11. 20:52
Ostrava, DK Akord

Karel Sikora
Frýdek-Místek
od 75 Kč

Detail

VITECH, spol. s r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Bohumil Wolf s.r.o.
Opava
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu