Reklama

Letní shakespearovské slavnosti Ostrava zahajují již 12. ročník divadelního festivalu

  • 3. dubna 2019,
  • 18:34

Další ročník oblíbené shakespearovské přehlídky pod širým nebem otevře 15. července ostravská premiéra komedie ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY, následovaná pražskou novinkou ZIMNÍ POHÁDKA. Diváci se mohou těšit na 20 večerů a 5 titulů. Předprodej vstupenek na ostravská představení začíná 24. dubna od 10:00. Generálním partnerem Slavností je skupina PPF, hlavními partnery jsou tradičně statutární město Ostrava, Moravskoslezský kraj a společnost ArcelorMittal Ostrava.

Reklama

Diváky Letních shakespearovských slavností Ostrava 2019 čekají dvě nové premiéry!

Zkrocení zlé ženy je návratem ke klasice

Ostravské nastudování této populární Shakespearovy komedie tentokrát v překladu Jiřího Joska se vrací k původnímu stylu uvedení této hry. Před diváky tedy předstupuje opilý žebrák, pro kterého příběh hraje herecká společnost a ten střídavě příběh komentuje a usíná. Diváci v hledišti tak uvidí, čeho všeho jsou herci schopni, když musí bojovat o divácký zájem, a jak obratně se dokáží přizpůsobit diváckému vkusu.
V nové inscenaci se pod vedením režiséra Vojtěcha Štěpánka představí řada známých herců nejen z ostravských divadel. Roli vzpurné Katky ztvární Kristína Leichtová, její sestru Bianku pak herečka Národního divadla moravskoslezského Isabela Firlová. Jako Petruccio se nám představí herec Komorní scény Aréna Josef Kaluža. V dalších rolích uvidíte Jana Fišara, Jiřího Sedláčka, Vladislava Georgieva, Reného Šmotka, Vladimíra Poláka, Tomáše Savku, Alberta Čubu, Kateřinu Vajnarovou, Ondřeje Bretta, Robina Ferra a další.

České moře v Ostravě

Letošní novinkou z pražské produkce je titul ZIMNÍ POHÁDKA. Příběh zničující žárlivosti, naděje a zázraků situoval William Shakespeare na Sicílii a do Čech, jimž překvapivě propůjčil moře. Režisérem inscenace je Pavel Khek, který ke spolupráci přizval Martina Hofmanna, Michala Isteníka, Veroniku Arichtevu, Sašu Rašilova, Alenu Mihulovou, Petru Špalkovou, Matouše Rumla a další výborné herce.

Další program

Diváckému zájmu se určitě bude těšit i loňská novinka Dobrý konec všechno spraví, komedie Večer tříkrálový anebo oblíbená veselohra Komedie omylů. Hrát se bude opět v na Slezskoostravském hradě.

Termín festivalu: 15.7. – 12.8.2019
Začátky představení: 20:30 hod.
Místo konání: Ostrava, Slezskoostravský hrad
Předprodej: úterý 24. 4, v 10:00 na www.shakespearova.cz a v síti Ticketportal

Další informace: www.shakespearova.cz

Partneři slavností

Generální partner: skupina PPF (www.ppf.eu; www.ppf-art.cz)
Hlavní partneři: statutární město Ostrava (www.ostrava.cz), Moravskoslezský kraj (www.msk.cz) a společnost ArcelorMittal Ostrava (www.arcelormittal.cz)Beats for Love 2019

03.07. 16:00 - 06.07. 0:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

Kdo nepláče není Čech / one man show Lukáše Pavláska

07.10. 19:00 - 24.06. 23:46
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Konference Invest More 2019

14.10. 9:00 - 24.06. 23:46
Ostrava, Brick House Klub, Dolní oblast Vítkovice

Milan Kiwak
Karviná
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Md Ashraf Uddin
Ostrava-město
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu