Bisnode: Nejstabilnější firmou v ČR je METALIMEX

  • 18. června 2019,
  • 11:41,
  • PR

Poradenská společnost Bisnode letos již po desáté, v rámci samostatné kategorie žebříčku CZECH TOP 100, zveřejnila 100 nejstabilnějších českých firem. Hlavní cenu, ocenění CZECH Stability Award, získal obchodník s komoditami, společnost METALIMEX. Největší podíl v žebříčku mají firmy, které se zabývají obchodem a ze zpracovatelského průmyslu. Výsledky hodnocení vycházejí z metodiky skóringového modelu Bisnode, který měří stabilitu společností a jehož cílem je odhadnout riziko úpadku firmy v následujících dvanácti měsících.

V předchozích devíti letech byly oceněny společnosti Cement Hranice, OSTROJ, Asseco Central Europe, Jan Becher – Karlovarská Becherovka, VEBA textilní závody, IMPROMAT INT, Seznam.cz, DEZA a Metrostav.

CZECH Stability Award je nejprestižnější firemní ocenění, které v České republice vydává Bisnode ve spolupráci se Sdružením CZECH TOP 100. Je určeno pro nejúspěšnější tuzemské společnosti a vypovídá o jejich stabilitě a pravděpodobnosti úpadku na následujících 12 měsíců.

„Celkem 44 nejlépe hodnocených firem v rámci žebříčku podniká v oblasti obchodu a necelá třetina ve zpracovatelském průmyslu,“ uvedl hlavní analytik Bisnode Zdeněk Demeter s tím, že podíl obchodních společností za poslední rok výrazně vzrostl. „Žebříček dále obsahuje firmy z oblasti zdravotnictví, služeb, hazardních činností nebo výroby piva,“ dodal Zdeněk Demeter.

„Ocenění Czech Stability Award, kterého si velmi vážíme, považujeme za ocenění naší dlouhodobé práce na trhu s komoditami a v novodobé historii i výrobky sesterských firem. Jsme rádi, že zvolená strategie kapitálového propojení s výrobními firmami přes naši mateřskou společnosti MTX Group přispívá k dlouhodobé stabilitě naší společnosti, která trvá více než 70 let a poskytuje silnou základnu pro další rozvoj,“ doplnil místopředseda představenstva společnosti METALIMEX David Bečvář.

Jan Struž, předseda Sdružení CZECH TOP 100 k tomu dodal: „Dlouhodobě fungující projekt CZECH Stability Award a jeho pohled na pravděpodobnost budoucího vývoje jednotlivých firem je skvělým doplňkem žebříčků CZECH TOP 100, které vycházejí z dat, mapujících ekonomický vývoj firem v uplynulém období. Upřímně nás těší, že pomáháme zviditelňovat firmy, které v náročném konkurenčním prostředí dosahují excelentních výsledků a jsou skutečnou elitou naší ekonomiky. Udělením CZECH Stability Award jim navíc do rukou dáváme silný nástroj pro komunikaci podnikatelských úspěchů.“

Skóringový model Bisnode je založen na ekonometrických technikách, exaktní statistické analýze a principech data miningu. Do analýzy vstupuje množství ukazatelů z oblasti individuálních charakteristik firmy (demografická data, informace o platebních zkušenostech, finanční údaje, vazby mezi subjekty i negativní informace) a makroekonomická data. Model je vyvíjen tak, aby bylo dosaženo maximální výkonnosti, která je dána především kvalitou a rozsahem dat z databází Bisnode.Patronus servis Ostrava, s.r.o.,
Ostrava
od 130 Kč/hod.

Detail

JAKARTA, s.r.o.
Jakartovice
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků