HSF System staví v Ostravě výzkumné a vývojové centrum pro průmyslovou automatizaci a robotizaci

  • 19. září 2019,
  • 14:46

HSF System je generálním dodavatelem nové provozní budovy, kterou chce v Ostravě otevřít společnost Ingeteam a.s. Významná část objektu bude sloužit jako výzkumné a vývojové centrum zaměřené na průmyslovou automatizaci a robotizaci. Investice přinese také nová pracovní místa i spolupráci s VŠB-TU Ostrava. Dokončení stavby je plánováno na červen 2020.

Projekt nové provozní budovy společnosti Ingeteam a.s. zahrnuje výstavbu třípodlažního objektu a přístupové komunikace. Budova bude mít celkovou půdorysnou plochu přibližně 520 m2 a bude 10 metrů vysoká. Termín dokončení je naplánován na červen 2020. Finanční objem generální dodávky je necelých 39 milionu korun.

„Stavba kombinuje monolitický skelet a cihelné vyzdívky. Bude mít plochou střechu. Fasáda bude tvořena kontaktním zateplovacím systémem a provětrávanou fasádou s krycími lamelovými plechy. Velkou část stavby budou tvořit hliníkové prosklené sestavy oken s barevným členěním. Stará a nová budova na sebe budou navazovat díky propojovacímu krčku,“ říká Tomáš Hess, obchodní ředitel stavební společnosti HSF System.

Nová provozní budova „B“, která vyroste vedle stávající budovy na ulici Technologická poblíž areálu VŠB-TU v Ostravě-Porubě, rozšíří nejen stávající kancelářské kapacity, ale především zvýší skladovací plochu a technické prostory pro vývoj, výrobu a testování produktů.

„Abychom si udrželi pozici důležitého inovátora na trhu, musíme vytvořit nové kapacity, které zvýší počet aktivit našeho stávajícího oddělení výzkumu a vývoje. V novém centru budeme testovat například pokročilá vývojová řešení v rámci Průmyslu 4.0, provádět vývoj mechatronických a robotických aplikací nebo zefektivňovat návrhy výroby elektrických rozvaděčů,“ říká k investici Tomáš Marten, ředitel společnosti Ingeteam.

Díky výstavbě nového centra výzkumu a vývoje zaměstná společnost Ingeteam výhledově zhruba 10 dalších kmenových zaměstnanců. V rámci externí spolupráce se počítá také se zapojením vybraných studentů z nedaleké VŠB-TU Ostrava, se kterou společnost úzce spolupracuje.

Společnost Ingeteam a.s. Česká republika patří do mezinárodní skupiny Ingeteam s hlavním sídlem ve Španělsku. Ostravská společnost se především zaměřuje na poskytování služeb a řešení komplexních projektů na poli průmyslové automatizace a robotiky.


  • Společnost HSF System je ryze česká stavební společnost, která vznikla v roce 2002. 
  • Zaměřuje se na generální dodávky staveb a realizuje kompletní střešní a fasádní opláštění moderních objektů včetně jejich rekonstrukcí. 
  • V roce 2018 dosáhla společnost HSF System tržeb 1,250 mld. Kč. 
  • Ředitel společnosti Jan Hasík je držitelem titulu EY Podnikatel roku 2016 MS kraje. 
  • Společnost má sídlo v Ostravě, pobočky v Praze a Plzni. Na Slovensku působí dceřiná společnost HSF System SK. 


Petr Bende & Band Vánoční Symfonie Tour 2019

29.11. 19:00 - 22.10. 21:20
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Francis Veber: Chlap na zabití / francouzská komedie

15.11. 19:00 - 22.10. 21:20
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Leona Machálková - Muzikál, moje láska / koncert

05.11. 19:00 - 22.10. 21:20
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

AB AGRO s.r.o.
Bruntál
od 14 000 Kč

Detail

NC Line a.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu