Nové PENNY vyrostlo v Dobré u Frýdku-Místku

  • 15. října 2019,
  • 14:33

PENNY MARKET dnes otevírá další zcela novou prodejnu, a to v Dobré na Frýdecko-Místecku. Upevňuje si tak pozici obchodního řetězce s nejvyšším počtem prodejen v České republice.

Nová prodejna o rozloze 830 metrů čtverečních vznikla na pozemcích bývalého zemědělského areálu u silnice mezi Dobrou a Frýdkem-Místkem. Výstavba nové prodejny začala v březnu letošního roku a práce byly dokončeny po 6 měsících. Nová prodejna byla navržena, koncipována a vybudována podle nového konceptu prodejen PENNY MARKET v přátelském a sousedském stylu. „Jsme rádi, že do naší rodiny přidáváme další prodejnu. Potvrzujeme tak svoji vedoucí pozici na trhu. Věřím, že přispějeme k většímu komfortu místních obyvatel a budeme jim dobrými sousedy. Naším cílem není být jen tam, kde je velká koncentrace obyvatel, ale být na dosah i v menších městech a obcích tak, abychom byli lidem nablízku,“ uvedl k otevření nové prodejny v třítisícové Dobré Mathias Mentrop, jednatel společnosti PENNY MARKET. Součástí prodejny je v duchu filozofie společnosti místní regionální řeznictví Chodura.

V rámci výstavby nové prodejny investor v okolí vybudoval nové bezpečné napojení na frekventovanou blízkou komunikaci, včetně odbočovacích pruhů nebo nového osvětleného přechodu pro chodce. „Každá prodejna je svým způsobem unikátní. U nedávno otevřené prodejny v Pečkách jsme navrhovali unikátní fasádu a během výstavby jsme například narazili na staré sklepní prostory, které jsme museli sanovat a zasypat. V Dobré jsme zase museli realizovat stavbu na pozemcích bývalého zemědělského družstva, kdy byla nutná demolice starých a zdevastovaných budov, a tak dále,“ popisuje výstavbu Václav Šíma, vedoucí stavebního oddělení PENNY MARKET. Součástí prodejny je i nové parkoviště s kapacitou 70 parkovacích míst, kde už je provedena příprava na instalaci nabíjecí stanice pro elektromobily. Prodejna v Dobré splňuje nejpřísnější standardy společnosti. Vnější i vnitřní LED osvětlení je navrženo a realizováno s důrazem na co nejvyšší úspornost provozu a vytápění prodejny je zajištěno tepelným čerpadlem.

V letošním roce plánuje společnost PENNY MARKET otevřít ještě další prodejny, například v Brně - Lesné (plán 21. 11.) nebo Boru. Dále v rámci rekonstrukce celé sítě svých 382 současných prodejen zmodernizuje dalších 70 prodejen po celé České republice. Investice do modernizace a nových prodejen v letošním roce dosáhnou stovek miliónů korun.Kdo ví, kde budu zítra? / diskuze novinářů J. Šídla a T. Etzlera

22.11. 17:00 - 11.11. 22:57
Ostrava, Kavárna U6 v Malém světě techniky U6

Středozem slaví narozeniny/7. narozeniny Malého světa techniky U6

17.11. 10:00 - 11.11. 22:57
Ostrava, Malý svět techniky U6, Ostrava

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 11.11. 22:57
Ostrava, Ostravar Aréna, Ostrava

DANTE.CZ, s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

KOVOK KOPŘIVNICE, s. r. o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků