Speciální bonus RBP „Klíšťová encefalitida“

  • 23. června 2020,
  • 22:53,
  • PR

Zdravotní pojišťovna RBP připravila další aktivitu, zaměřenou na podporu prevence u dětí a mládeže do 18 let a to formou očkování. Speciální bonus "Klíšťová encefalitida" je časově omezený a platí od 1.června do 30. září 2020.

„Dětem, které budou proti klíšťové encefalitidě naočkovány v tomto období, uhradíme náklady na očkování v plné výši, a to nad rámec jejich ročního limitu ve výši 1 tisíce korun. K proplacení pak budeme potřebovat účtenku s datem 1.6. – 30. 9. 2020, kterou nám do RBP musí doručit nejpozději do 30. září 2020. Další podmínkou je, že účtenka nesmí být starší více než dva měsíce. Po skončení tohoto období již nebude možné bonus nárokovat,“ upřesnila ředitelka pro zdravotnictví RBP Eva Misiačková s tím, že veškeré podrobnosti jsou pro žadatele uvedeny na webu rbp213.cz .

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším výskytem klíšťové encefalitidy. V roce 2019 se opět navýšil meziroční počet osob nakažených klíšťovou encefalitidou, a to na 774 případů, což je nejvíce za posledních 8 let.

„Řada českých rodin bude trávit svoji dovolenou a prázdniny u nás, kde už nyní evidujeme velmi vysokou aktivitu klíšťat. Proto pojištěncům RBP doporučujeme, aby prevenci nepodceňovali a nechali se u svých praktických lékařů proti klíšťové encefalitidě naočkovat. Na očkování není nikdy pozdě. V průběhu letních měsíců se využívá tzv. zrychlené očkovací schéma, kdy jsou podány 2 dávky očkovací látky s odstupem 14 dnů a již tyto 2 dávky zajišťují ochranu před nákazou,“ doplnila Eva Misiačková.

RBP standardně přispívá na očkování proti klíšťové encefalitidě částkou do 1 tisíce korun. Nicméně děti a senioři mohou využít i slučování finančních příspěvků od rodinných příslušníků, přátel a známých, a to až do částky 10 tisíc korun.

V roce 2019 konkrétně přispěla na očkování více než 10 tisícům svých pojištěnců, z čehož polovinu tvořily děti a mládež do 18 let. Letos bonusový příspěvek prozatím využily 4 tisíce klientů.

Ivo Čelechovský

tiskový mluvčí RBP, zdravotní pojišťovnyBohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

GLANC FACILITY s.r.o. - pracov. Vendryně
Vendryně
od 90 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků