Ve čtvrtfinále soutěže LÍHEŇ 2020 máme muzikanty z pěti zemí!

  • 2. července 2020,
  • 10:52,
  • PR

Prázdniny začínají v těchto dnech nejen tradičně žákům a studentům, ale netradičně i kapelám z letošního ročníku soutěže amatérských hudebníků Líheň. Každý rok už o tomto čase znali pořadatelé celkového vítěze a ten se těšil na vystoupení na hudebních festivalech, kvůli „koronavirovému“ přerušení je situace tento rok jiná a soutěž teprve nyní ukončila základní kola.

„Tak si alespoň my i hudebníci dopřejeme výjimečný prázdninový režim, když čtvrtfinálová část soutěže vypukne až v srpnu. Kapely tak mají čas nejen na relax, ale i na dopilování detailů své tvorby. Známe však již nyní osmnáct čtvrtfinalistů a můžeme se těšit na netradiční prázdninové koncerty,“ popisují situaci pořadatelé z havířovské produkční agentury Viking agency. Do čtvrtfinále Líhně se jim, podle rozhodnutí odborné poroty, probojovala hned desítka moravských skupin. Moravu zastoupí partičky Candle Sauce z Dolního Benešova, Coincidence z Ostravy, Dundee & FRIENDS ze Zlína, Gorilpop z Valašského Meziříčí, Kuležák – dnes již přejmenována na Kule z Brna, Loud Laboratory z Jihlavy, Luna z Olomouce, MadRain z Oder, Sugar and Spice holding company z Olomouce a Wolf Gang z Frýdlantu nad Ostravicí. Dvě želízka v ohni budou mít Čechy: Vypuštěné Koupaliště ze Sezemic a RIGHTNOW ze Strakonic. Stejně jsou na tom i naši severní sousedi z Polska, které zastoupí rovněž dvě kapely: Moleskin ze Sosnowca a SubLunar z Wiercan. Slovensko pak má mezi čtvrtfinalisty hned trojici hudebních skupin: NighTeen SevenTies z Myjavy, Knut Knotgursen ze Žiliny a Karramordach z Dolného Kubína. Poslední kapelou, která doplní 18 čtvrtfinalistů, pak je parta hudebníků z více zemí – včetně Ruska a Spojených států amerických – skupina Mr. Moss.

Očekávat se tedy dají opravdu stylově i národnostně pestrá čtvrtfinálová hudební setkání v klubech, která opět začnou v pátek 7. srpna. „Vstupné se tradičně hradit nebude a doufáme, že si tento termín všichni již nyní poznačíte!!! Sledujte i nadále náš facebookový profil a webové stránky www.lihen.cz, kde budeme postupně odtajňovat další program a budeme přinášet i další novinky. Těšíme se naviděnou v srpnu!“ těší se už nyní Vikingové.Libor Pindur, pracoviště
Opava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nextbike Czech Republic s.r.o. - Ostrava, centrum
Ostrava
od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků