FN Ostrava připravuje COVIDCENTRUM FNO

  • 6. srpna 2020,
  • 7:07,
  • PR

Všechna odběrová místa na jednom místě, informační centrum a laboratoř. Tak bude vypadat COVIDCENTRUM FNO, které vzniká na okraji areálu FN Ostrava. Smyslem jeho postupného budování je navýšit počet odebraných vzorků na COVID-19 a v co nejkratší době znát výsledek testu. Prvním krokem je vytvoření jednotného odběrového místa pro samoplátce i pacienty se žádankou. Od 6. 8. 2020 budou všichni zájemci otestováni v odběrovém místě z ulice K Myslivně. Odběrové místo u urgentního příjmu je od tohoto data zrušeno. Zájemci o testování mohou přijít mezi 7:00 – 15:00 hodin.

MUDr. Jiří Havrlant, MHA, ředitel FN Ostrava: „Na konci září budeme připraveni zpracovat 1000 vzorků denně. K tomu bude nutné vybudovat testovací laboratoř. Zároveň jsme přesunuli všechna odběrová centra na jedno místo a sjednotili jejich otevírací dobu.V areálu by mělo být umístěno i informační místo, kde pacienti dostanou veškeré informace, které s nemocí COVID-19 souvisí."
Mgr. Daniel Naivert, MBA, vedoucí Odboru vnitřní bezpečnosti a krizového řízení FNO: „Vybudování centra si vyžádá i určité technické změny, ale jednání se všemi dotčenými stranami už intenzivně probíhají. Věřím, že změnu k lepšímu přivítají hlavně pacienti. Výrazně by se měl zvýšit komfort při odběru biologického materiálu."

FN Ostrava začala v minulém týdnu vyhodnocovat první vzorky v laboratořích Ústavu laboratorní diagnostiky FNO. Díky plně automatizovanému přístroji jich zatím zvládne 400 týdně.Libor Pindur, pracoviště
Opava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

DENTAL MEDICINE k.s. - pracoviště Raduň
Raduň
od 19 600 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků