Centrum pro kognitivní poruchy ve FNO otevře 15. září dveře laikům i odborníkům

  • 9. září 2020,
  • 13:41,
  • PR

Odborníci Centra pro kognitivní poruchy, které je součástí Neurologické kliniky FN Ostrava, jsou 15. září 2020 připraveni laikům i odborníkům ukázat, jakými formami se dají zlepšovat tzv. kognitivní funkce. Tedy například paměť, pozornost, zrakově - prostorová orientace nebo posuzování a řešení problémů. Za 10 let trvání centra má tým složený z lékařů, psychologů a sester specialistek, s touto problematikou bohaté zkušenosti. Zdravotníci se budou zájemcům z řad veřejnosti věnovat od 9 do 12 hodin, odpolední čas od 13 do 15 hodin je pak vyhrazený odborníkům.

PhDr. Vladěna Jaremová,vedoucí centra: Ukážeme, jak vypadá tréninková hodina kognitivní rehabilitace, zájemce jsme připraveni otestovat, aby si ověřili své kognitivní schopnosti a poskytneme rady a odporučení i rodinným příslušníkům, kteří se vlivem onemocnění svých blízkých dostali do složité životní situace."
Do centra docházejí pacienti po mozkových mrtvicích, úrazech, ale i infekčních onemocněních, která ovlivňují fungování mozku. Průměrně rehabilitují dvakrát týdně po dobu tří měsíců, ale výjimkou nejsou ani pacienti, kteří absolvují terapii celý rok.

Centrum pro kognitivní poruchy sídlí v budově Polikliniky FN Ostrava ve 4. patře. Zájemci
o prohlídku a případné testování se v rámci Dne otevřených dveří nemusí dopředu objednávat.

Podívejte se na videopozvánku: https://youtu.be/mnu7RReFOnI.BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o., Penny Market- Horní (X PARK)
Ostrava
od 16 400 do 17 500 Kč/měsíc

Detail

Pracoviště Čerpací stanice Prim
Dolní Benešov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Designo rekonstrukce s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 26 000 do 34 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků