Heimstaden- Asociace nájemního bydlení

  • 25. září 2020,
  • 10:32,
  • PR

Česká jednička na trhu s nájemním bydlením společnost Heimstaden vstoupila do nově vzniklé Asociace nájemního bydlení /ANB/.

Aleš Gongol, člen prezídia Asociace nájemního bydlení, ředitel vnějších vztahů Heimstaden: 

Je to úplně nový subjekt. V podstatě jsme se spojili největší vlastníci nájemního bydlení v ČR. Nabyli jsme dojmu, že je potřeba trošičku více pomoci segmentu nájemního bydlení, jak na straně těch, kteří ty nájemní byty vlastní, tak na straně těch, kteří v těch nájemních bytech bydlí.

Tomáš Tikal, TV Polar:  Asociace si dala za cíl hájit zájmy dlouhodobého nájemního bydlení v České republice a taky přinášet zajímavá data a expertní stanoviska k celé problematice.

Aleš Gongol, člen prezídia Asociace nájemního bydlení, ředitel vnějších vztahů Heimstaden: V tuto chvíli věříme, že se nám podaří vnést na český trh určité etické standardy. Jsme ve velmi intenzivním jednání se Sdružením na ochranu nájemníků a s Ministerstvem pro místní rozvoj. Rádi bychom v budoucnu rozjeli něco, čemu říkáme pracovně „Tripartita bydlení“ tzn., aby se veškeré věci, které se týkají nájemních smluv, které se týkají toho, co jsou dobré mravy, které se týkají, toho na co má nájemník právo u majitele bytu, atd. Aby se nám podařilo kodifikovat v podobě nějakého společného memoranda. My bychom byli rádi, abychom se otevřeli, co největšímu množství vlastníků nájemních bytů v ČR, tzn. Rádi bychom dále rostli. Určitě bychom chtěli dotáhnout ta etická pravidla a ty etické standardy, a taky bychom se rádi stali co nejlepším a nejdůstojnějším partnerem vlády, poslanců, senátorů pro tvorbu jakékoliv legislativy, která se týká bydlení, nájemního bydlení, bytové výstavby.

Tomáš Tikal, TV Polar: ANB sdružuje významné majitele residenčních bytů. V současné době má 8 členů, kteří v součtu vlastní téměř 60 tisíc bytů napříč celou Českou republikou.SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 25 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků