Finále hudební soutěže Líheň proběhlo!

  • 30. září 2020,
  • 16:19,
  • PR

Ačkoliv to vypadalo, že snad ani žádné Velké finále mezinárodní soutěže hudebníků Líheň neproběhne, v sobotu jím byl v Havířově završen její devatenáctý ročník! Po mnoha změnách míst a termínů kol kvůli koronaviru, tak pořadatelé s fanoušky i hudebník poznali celkového vítěze. A i zde je po dlouhé době velká změna – po mnoha letech je vítězem kapela z pořádajícího regionu – Coincidence z Ostravy!

„Ačkoliv jsme už pomalu přestávali věřit, že letošní ročník po mnoha peripetiích a zrušených koncertech vůbec dokončíme, povedlo se. Mysleli jsme si, že poslední změnou letošního harmonogramu, který čítal dvacet sedm koncertů, se stane tři dny před finále změna místa konání. Hudební festival Slezskoostravský Rockfest zrušen a my z hodiny na hodinu museli najít jiný prostor. Ale vyšel nám vstříc klub Stolárna v Havířově a vše vypadalo nadějně. To ale ještě nebylo všechno,“ popisuje situaci ředitel soutěže Marek Slonina z havířovské produkční agentury Viking agency s tím, že poslední výzvou tohoto ročníku byla náhrada slovenské kapely NighTeen SevenTies, které Covid nedovolil přicestovat. „Své vystoupení odvolala v sobotu krátce po poledni a tak jsme oslovili neúspěšně semifinalisty a kapela Wolf Gang z Frýdlantu nad Ostravicí se bleskově chopila příležitosti a za pár hodin přijela. Doplnila tak finálovou trojici Coincidence (Ostrava), Mr. Moss (CZ, USA, RUS), ZÁŘÍ (Zlín). Velké finále tak mohlo začít a osmnáct porotců rozhodnout o vítězi Líhně 2020.

Koncert samotný probíhal za skvělých výkonů všech soutěžících kapel a naopak většina z nich předčila svá vystoupení z předchozích kol. Skupina ZÁŘÍ jako první nabídla lidem pravou českou písničku s vtipným textem, Mr. Moss zase taneční vícejazyčné a velmi pestré vystoupení s živými dechy, ostravský Coincidence vzpomínku na Guns´n´Roses v době jejich největší slávy a Wolf Gang zahrál v nejlepším slova smyslu „prostě rock“! Každá kapely našla své stoupence a závěrečné hodnocení poroty podle toho vypadalo. „První a druhá kapela měla stejný počet prvních míst a jen o hlas jednoho porotce nakonec zvítězili ostravští Coincidence a po letech vrátili prvenství na Ostravsko. Na druhé příčce skončil Mr. Moss, třetí Wolf Gang a čtvrté ZÁŘÍ. Přesto si ceny odvezli z Havířova všichni finalisté a snad je Líheň posunula zase o kousek dál,“ dodávají pořadatelé s tím, že prodloužený ročník pro ně znamená v podstatě okamžité pokračování práce na jubilejním 20. ročníku: „Snad najdeme dostatek podpory ze strany partnerů a snad nám to v příštím roce dovolí i klidná situace s koronavirem. Přejeme to nejen sobě, kapelám a fanouškům, ale samozřejmě celému světu!“

Více informací o soutěži Líheň na www.lihen.cz a FB profilu soutěže.PAPÍRTISK s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Tieto Czech s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 60 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků