Nejvíc hlasů v programu Radegast lidem získal projekt na úsporu vody v turistické chatě z roku 1935

  • 13. října 2020,
  • 15:11,
  • PR

Grantový program Radegast lidem rozdal bonusové prémie v hodnotě 100 000 Kč. Příjemce vybrala veřejnost v internetovém hlasování. Nejvíce hlasů získal projekt „Využití dešťové vody chaty Ostrý“, který obdržel 50 000 korun. Na druhém místě s bonusem 30 000 korun skončil projekt „Zachraňme stodolu Faunaparku“. Odměnu 20 000 korun za třetí místo si odnesl projekt „Včelí kopeček“.

Nejvíce hlasů a zároveň nejvyšší bonusovou prémii ve výši 50 000 korun získal projekt Klubu českých turistů, který chce využít dešťovou vodu pro nové sociální zařízení turistické chaty Ostrý, která byla v Těšínských Beskydech postavena před 85 lety. Součástí je i vybudování retenční nádrže na zachycování dešťové vody, která bude sloužit pro splachování nově vybudovaných toalet. Tímto opatřením se ukončí znečišťování okolí chaty z důvodu nedostatečné kapacity toalet a zároveň se uspoří značné množství pitné vody.

Druhé místo a prémie 30 000 korun připadly Spolku pro Faunapark, jehož cílem je zachránit 112 let starou stodolu ve Frýdku-Místku, které hrozilo zřícení. Prostory stodoly spolek rekonstruuje, aby se v nich mohly i nadále pořádat setkání a přednášky nejen o životním prostředí, ale i o historii regionu nebo lokálních zajímavostech. Třetí místo a prémii 20 000 korun získal od Radegastu projekt Včelí kopeček, který chce vytvořit komunitu lidí propojenou vzdělávacím, hravým a funkčním naučným prostorem o chovu včel.

Ivo Kaňák, manažer pivovaru Radegast: „Projekty ve veřejném hlasování získaly téměř 4 000 hlasů. Jde o jeden z nejvyšších počtů hlasujících v historii. Potvrzuje to, že lidem v našem kraji není jejich okolí lhostejné. Grantový program Radegast lidem letos rozdělil mezi osm projektů zhruba dva miliony korun a třem nejúspěšnějším ve veřejném hlasování navíc prémii 100 000 Kč. Všechny podpořené projekty jsou zveřejněné na webu www.radegastlidem.cz."

Projekty oceněné ve veřejném hlasování programu Radegast lidem:

  • 50 000 Kč – Využití dešťové vody pro nové sociální zařízení turistické chaty Ostrý (Klub českých turistů)
  • 30 000 Kč – Zachraňme stodolu Faunaparku (Spolek pro Faunapark)
  • 20 000 Kč – Včelí kopeček – vytvoření komunitního vzdělávacího místa chovu včel (Přátelé Beskyd)


  • Od začátku fungování grantového programu podpořil pivovar Radegast desítky projektů částkou skoro 40 milionů korun. Loni směřovaly příspěvky například na zadržování vody v krajině, ochranu včelstva, rekonstrukci turistické chaty Skalka či rozvoj tradičního lidového umění.
  • Pivovar Radegast je součástí Plzeňského Prazdroje. S exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj lídrem mezi výrobci piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj získal v roce 2019 v žebříčku Byznysu pro společnost TOP Odpovědná firma nejvýznamnější ocenění – Trendsetter za to, že dlouhodobě v Česku udává směr v oblasti udržitelnosti a přináší nové inspirativní podněty k odpovědnosti v podnikání.


PAPÍRTISK s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

TDB security s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 95 do 120 Kč/hod.

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků