Trápí vás chronická či akutní bolest zad? Neváhejte začít s léčbou včas

  • 24. listopadu 2021,
  • 10:01,
  • PR

Bolest zad dokáže doslova paralyzovat a člověk přirozeně vyhledává všechny možné způsoby, jak si od bolesti co nejrychleji ulevit. Ať už se jedná o akutní případy či dlouhodobé obtíže, je vždy důležité návštěvu specialisty neodkládat. Čím dříve je příčina bolesti odhalena a léčba včas zahájena, tím dříve má člověk šanci vrátit se zpět do aktivního života, ke svým koníčkům i do zaměstnání.

Specializované pracoviště Klinika miniinvazivní léčby zad EuroPainClinics Ostrava poskytuje precizní diagnostiku a léčbu bolesti zad a dolní končetiny zejména u pacientů s bolestí způsobenou výhřezem meziobratlové ploténky či v důsledku tzv. syndromu selhání operační léčby, ale i v řadě dalších zdravotních indikací spojených s bolestí zejména dolní části zad.

PRECIZNÍ DIAGNOSTIKA, ZÁKLAD ÚSPĚŠNÉ LÉČBY

Předpokladem úspěšné léčby je nalezení hlavního zdroje či zdrojů bolesti, stanovení nejefektivnějšího postupu a nejvhodnější léčebné metody pro účinné odstranění bolesti či výrazné snížení vnímání její intenzity. Jedná se o systematické „pátrání“ po zdroji bolesti kombinací klinického vyšetření, zhodnocení nálezů zobrazovacích metod a takzvaných navigovaných diagnostických blokád. Znalost hlavního zdroje bolesti je důležitá pro výběr vhodné metody k jeho ošetření. V případě bolesti bederní páteře se zaměřujeme na nejčastější možné zdroje bolesti, kterými jsou nervové kořeny, meziobratlové ploténky, meziobratlové neboli fazetové klouby a sakroiliakální (SI) kloub. Diagnostické výkony trvají okolo dvaceti minut a již některé z nich mohou ulevit od bolesti na delší dobu.

BOLEST PŘI POSTIŽENÍ NERVOVÉHO KOŘENE

Jedním z častých zdrojů bolestí plynoucích z postižení bederní páteře je kořenový (radikulární) syndrom, který vzniká v důsledku útlaku, dráždění či poškození nervového kořene. Příčinou jsou ponejvíce výhřezy meziobratlových plotének, kdy až v 90 % všech kořenových syndromů je postižena bederní oblast L3-S1, dále syndrom selhání operační léčby (FBSS-failed back surgery syndrom), úrazy páteře, zánětlivé stavy, nádory aj.

Pro kořenový syndrom je charakteristický soubor příznaků označovaných jako kořenová (radikulární bolest). Jejími projevy jsou zejména:

  • bolest šířící se do jedné či více „spádových oblastí“ nervových kořenů, především na dolní končetině,
  • jednostranná ostrá, tupá, pulzující či pálivá bolest, brnění, mravenčení,
  • změny citlivosti nebo svalové síly končetiny, v prstech, neschopnost stoupnout si na špičku nebo patu aj.

K léčbě je využívána široká škála diagnostických a miniinvazivních terapeutických výkonů na páteři, které jsou vykonávány v ambulantním režimu pod přesnou, cílenou a bezpečnou rentgenovou nebo USG kontrolou.

JAK SE OBJEDNAT

E-KONZULTACE: PRVNÍ KROK K VAŠÍ LÉČBĚ
Zájemci se mohou informovat o možnosti léčby a objednání prostřednictvím bezplatné online služby E-konzultace na www.ekonzultace.cz.
Zdravotní péče je na Klinice miniinvazivní léčby zad EuroPainClinics Ostrava plně hrazena pojišťovnami RBP, ZP MV, ČPZP, OZP a VoZP.

KONTAKT
Klinika miniinvazivní léčby zad
EuroPainClinics Ostrava
Zdeňka Chalabaly 3041/2

Zdravotní středisko Mediland – 1. patro

700 30 Ostrava-Bělský Les

Tel.: +420 725 932 702
E-mail: ostrava@europainclinics.cz
www.europainclinics.czT-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

SHOBOD-STAV s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků