Kompletní realizace objektu na ploše okolo 3 635 m2 trvala necelých 12 měsíců. „Výrobně-skladovací objekt je provozně i konstrukčně rozdělený na tři části. Na jednopodlažní výrobní a skladovací část navazuje dvoupodlažní administrativní budova, která má některé neobvyklé exteriérové a interiérové prvky,“ popisuje Miroslav Krop, vedoucí střediska společnosti HSF System, který měl celý projekt na starost.
Mezi výrazné prvky administrativní části patří provětrávaná dřevěná fasáda a prosklené hliníkové konstrukce. V interiéru jsou netradičně řešené obklady, dlažby a další povrchy podlah. „Průmyslový design kanceláří v administrativní části budovy v kombinaci s mechovou stěnou ve foyer a zázemí společnosti je originálním propojením moderní průmyslové architektury s přírodním prvkem, který je zároveň základem firemního ducha společnosti DMHERMES TRADE“ doplňuje Miroslav Krop. Fasáda výrobní a skladovací části je ze sendvičových panelů, plochou střechu obou částí haly tvoří klasická průmyslová skladba s hydroizolační fólií.
Rodinná firma DMHERMES TRADE vyrábí zejména zdravé ovocné a proteinové raw tyčinky pod značkou Bombus. Své výrobky vyváží již do 30 zemí světa. „Investice do nového závodu a skladovacích prostor nám přinesla dostačující kapacity, které využijeme pro další plánovaný rozvoj naší společnosti. V nových prostorech chceme zaměstnat až 70 pracovníků“, říká Jiří Vítů, finanční ředitel společnosti DMHERMES TRADE.
Krnovská průmyslová zóna Červený dvůr vznikla ve dvou etapách a rozprostírá se na celkové ploše necelých 50 hektarů. Je situována na česko-polské hranici, asi dva kilometry jihovýchodně od centra města Krnov.
- Společnost HSF System je ryze česká stavební společnost, která vznikla v roce 2002. Má sídlo
v Ostravě, pobočky v Praze, Brně a Plzni. Na Slovensku působí dceřiná společnost HSF System SK. - Zaměřuje se na generální dodávky staveb a realizuje kompletní střešní a fasádní pláště moderních objektů včetně jejich rekonstrukcí.
- Společnost HSF System je držitelem Ceny hejtmana MS kraje za společenskou odpovědnost za rok 2020 v kategorii firem do 250 zaměstnanců.
- Poslední zveřejněný Rating stavebních dodavatelů 2020 (RABF) zařadil společnost HSF System mezi pět nejlepších stavebních společností v Česku.
- Společnost HSF System získala prestižní titul Stavba roku 2020.
- Ředitel společnosti Jan Hasík je držitelem titulu EY Podnikatel roku 2016 MS kraje.
- Předběžné konsolidované tržby společností HSF System a HSF System SK za rok 2021 byly ve výši
2,1 mld. Kč.
