Centrum vysoce specializované cerebrovaskulární péče FN Ostrava potvrdilo světovou kvalitu

  • 19. května 2022,
  • 6:01,
  • PR

Zástupci Centra vysoce specializované cerebrovaskulární péče FN Ostrava převzali na mezinárodní konferenci Evropské společnosti pro léčbu cévních mozkových příhod v Lyonu diamantové, tedy nejvyšší ocenění za poskytovanou iktovou péči v roce 2021. Ocenění podle předem nastavených kritérií kvality uděluje nezávislá mezinárodní iniciativa Angels. Sleduje 1500 nemocnic z celého světa.

Ocenění potvrdilo, že centrum poskytuje po všech stránkách péči na té nejvyšší možné úrovni. „Ocenění, které jsem měl tu čest za celé centrum převzít, dokazuje, že naše komplexní péče, kterou poskytujeme spolu s neurochirurgy, intervenčními radiology a rehabilitačními specialisty, splňuje ty nejvyšší světové parametry,“ uvedl přednosta Neurologické kliniky FNO a LF OU doc. MUDr. Michal Bar, Ph.D.

Centrum vysoce specializované cerebrovaskulární péče FN Ostrava je jediné svého druhu v Moravskoslezském kraji a ročně přijme až 900 pacientů s cévní mozkovou příhodou. Více než sto z nich pokračuje v následné rehabilitační léčbě na Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství FNO a LF OU, a další pak v některém z 5 iktových center v Moravskoslezském kraji. „Nově jsme primárně pro pacienty s cévní mozkovou příhodou vyčlenili na naší Neurologické klinice celou jednu lůžkovou stanici. Její součástí je iktová JIP se sedmi intenzivními lůžky. A také tělocvična, kde mohou pacienti začít pod dohledem fyzioterapeutů rehabilitovat okamžitě, jakmile jim to jejich stav dovolí,“ doplnil MUDr. Martin Roubec, Ph.D., staniční lékař iktové jednotky, kde pacienti s cévní mozkovou příhodou stráví v průměru 3 dny.

Centrum vysoce specializované cerebrovaskulární péče FN Ostrava je od roku 2019 držitelem Certifikátu Evropské organizace pro mozkové příhody (ESO), který získalo jako první pracoviště v České republice a teprve 4. v Evropě. „Za ty tři roky po nás jej získala i další pracoviště v České republice, a stali jsme se tak, co do počtu certifikovaných center, nejlepší evropskou zemí,“ uzavřel docent Bar.Rubix Czech s. r. o., Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

GEEN Holding a.s. - MVE Široká Niva
Široká Niva
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

STAVO-ČESTAV, s.r.o. - Havířov
Havířov
od 17 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků