Beskydské rehabilitační centrum zve na zahájení hlavní sezóny

  • 23. května 2022,
  • 20:33,
  • PR

Po dvouleté pauze, vynucené epidemiologickou situací, Beskydské rehabilitační centrum v Čeladné oficiálně zahájí hlavní sezónu, a to v sobotu 28. května od 15 hodin na Lázeňském náměstí před Apartmánovým domem Lara. V rámci programu vystoupí například soubor lidových písní a tanců Valašský vojvoda nebo dětský folklórní soubor Valášek z Kozlovic. Nebudou chybět ani hity současné i oldies populární hudby v podání kapely Foxy Hunters a zkrátka nepřijdou ani děti, které se mohou těšit na skákací hrad či malování na obličej. Vstup na akci je zdarma a vítáni jsou všichni návštěvníci.

„Jsme velice rádi, že se naše zdravotnické zařízení vrací po covidových restrikcích do normálního provozu a kromě léčebných procedur můžeme pacientům i návštěvníkům nabídnout také kulturní program. Naším cílem je léčit tělo, ale i duši, a proto podporujeme kulturní, společenský a komunitní rozvoj v obcích pod Beskydy,“ uvedl ředitel Beskydského rehabilitačního centra Milan Bajgar.

Beskydské rehabilitační centrum tradičně pořádá během roku řadu kulturních akcí a připomíná památku slavných rodáků z kraje, zejména sochaře Albína Poláška či básníka Josefa Kaluse. Původní lázně Skalka byly již za první republiky místem, kde se léčila řada slavných osobností, například herec Oldřich Nový, hostem zde býval také skladatel Leoš Janáček, bratři Jaroňkové a lázně navštívil tehdejší poslanec říšského sněmu T. G. Masaryk s manželkou a s oběma dcerami.

Akce k zahájení hlavní sezony v Beskydském rehabilitačním centru se koná za podpory obce Čeladná. „Co může udělat starostu šťastnějším, než když vidí, jak se nejen naše obec, ale i její okolí a celý kraj po covidové mizérii opět staví na nohy. Daří se nám pořádat stále více akcí, do kterých se zapojují všechny generace. Umíme si připomínat naše kořeny a tradice a kromě budování nových staveb či silnic pečujeme také o kulturní dědictví,“ řekl starosta Čeladné Pavol Lukša.BAUMASCHINEN s.r.o. - pracoviště Opava a okolí
Opava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

CTDI Czech s.r.o.
Ostrava
od 50 000 do 65 000 Kč/měsíc

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 130 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků