Vznikla nová univerzita, staví na spolupráci s podniky a nese název Panevropská univerzita

  • 25. května 2022,
  • 9:57,
  • PR

Tuzemské vzdělávací možnosti rozšíří nová univerzita, orientovaná na profesní vzdělávání a spolupráci s podniky. Ponese název Panevropská univerzita a vznikne transformací dvou vysokých škol působících v Ostravě a v Praze. Oznámil to na slavnostním vyhlášení v Ostravě tým, který univerzitu povede.

„Realizujeme sen zakladatelů našich vysokých škol vybudovat profesní univerzitu, která vzdělává manažery a podnikatele prostřednictvím profesně zaměřených bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů. Vznikne transformací dvou vysokých škol s dvacetiletou tradicí a desítkami tisíc absolventů, má tedy dobré předpoklady k úspěchu,“ uvedl Vladimír Krajčík, rektor Panevropské univerzity. Vysoká škola obchodní (VŠO) a Vysoká škola podnikání a práva (VŠPP) budou působit v rámci Panevropské univerzity jako samostatné fakulty, aktuálně mají zhruba 2900 studentů.

„Ve školství se kromě průmyslu i jiných oborů angažujeme dlouhodobě a propojení vysokoškolského s podnikatelskou sférou považujeme za velkou přednost pro školu i business. Těší mě, že se podařilo akreditovat doktorský studijní program a mohla tak vzniknout univerzita s atraktivní nabídkou programů,“ doplňuje Miroslav Kurka, prezident koncernu PROSPERITA holding, který je většinovým vlastníkem obou vysokých škol, jenž se transformují do Panevropské univerzity. Prosperita holding je česká investiční skupina s 30 letou tradicí, sídlí v Ostravě a ve svém portfoliu má více než 70 společností napříč obory především v České republice a na Slovensku.

Na slavnostním vyhlášení vzniku Panevropské univerzity v Paláci Prosperita byl představen a jmenován akademický tým, který bude působit ve složení: Vladimír Krajčík jako rektor, prorektoři Aleksandr Ključnikov a Jan Žufan a děkanky fakult Iveta Vozňáková a Ilona Švihlíková. Akademické vedení nové univerzity klade důraz na profesionalitu ale i flexibilitu, moderní formy vzdělávání, neustálý rozvoj, sdílení zkušeností z praxe, udržitelnost, tvůrčí práci a transparentnost.

Panevropská univerzita je první univerzitou vzniklou po novele vysokoškolského zákona. Nová univerzita bude působit především v Ostravě a v Praze v návaznosti na dosavadní zázemí VŠO a VŠPP. Slovo Panevropská v názvu vyjadřuje vztah k evropským hodnotám a zaměření na internacionalizaci. Jejím hlavním cílem je být uznávanou profesní univerzitou, která propojuje akademickou přísnost, orientaci na praxi a výuku založenou na výsledcích, znalostech a dovednostech. Studijní programy má zaměřené na management, ekonomiku, podnikání, právo, marketing, finanční řízení, účetnictví a controlling, cestovní ruch, bezpečnost státu, řízení lidských zdrojů, digitální ekonomiku a také řízení letecké dopravy.BAUMASCHINEN s.r.o.- pracoviště Frenštát p/R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 39 000 Kč/měsíc

Detail

Eliáš & Freisler TRANSPORT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Josef Fusek, Kunčice
Ostrava
od 17 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků