Společnost Heimstaden spolupracuje s Armádou spásy

  • 25. května 2022,
  • 11:18,
  • PR

Společnost Heimstaden má v Havířově přes 12 tisíc bytů. Dlouhodobě tam spolupracuje s Armádou spásy, které poskytuje byty pro sociální práci.

Tomáš Kolondra, ředitel Armády spásy Havířov: "V současné době Heimstaden připravuje pro náš nový azylový dům celý jeden vchod, který nám pronajme a od roku 2023, od toho ledna, tam budeme provozovat tu službu Azylový dům pro rodiny."

Jan Rafaj, generální ředitel společnosti Heimstaden: "Dlouhodobě tady pracujeme například s dětskými domovy, kterým nabízíme nástup těch dětí, které jsou plnoleté do normálního života přes naše byty, kde mají zvýhodněné podmínky. Ty byty jsou vybavené a podobně."

Tuto formu spolupráce osobně ocenil i ministr práce a sociálních věcí. Společnost Heimstaden navíc v současné uprchlické krizi nabídla 500 bytů pro uprchlíky z Ukrajiny. 200 je obsazeno v Havířově.

Tomáš Kolondra, ředitel Armády spásy Havířov: "My jim pomáháme například s tím, že jim ukazujeme, kde mohou umístit své děti do školek, škol, doprovázíme je na úřady práce."

Jan Rafaj, generální ředitel společnosti Heimstaden: "Kromě toho nám v rámci té uprchlické krize tady přišla více než stovka dětí z SOS vesniček z Ukrajiny. To znamená dětí, které jsou v pěstounských rodinách a pro ně jsme rovněž připravili zázemí."

Irina, uprchlice z Myrnohradu: "Jsme moc vděčni Heimstadenu za to, co nám dali. Máme střechu nad hlavou, teplo, útulné bydlení. Z celého srdce děkujeme za dobrotu, kterou nám projevili."Zemědělské družstvo v Kozlovicích, pracoviště Kozlovice
Kozlovice
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Milan Přadka - pracoviště NJ
Nový Jičín
od 100 do 120 Kč/hod.

Detail

GIOL anticor, s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků