Lékaři Fakultní nemocnice Ostrava vyšetřili ve Stanu proti melanomu 350 lidí

  • 26. května 2022,
  • 9:16,
  • PR

Celkem 350 zájemců o vyšetření znaménka vyšetřili v průběhu akce s názvem Stan proti melanomu lékaři Kožního oddělení Fakultní nemocnice Ostrava. Preventivní prohlídky probíhaly po roční přestávce, a už tradičně v prostorách Avion Shopping Parku Ostrava.

Asi nejpozitivnější zprávou je, že u nikoho ze zájemců o preventivní vyšetření neodhalili lékaři melanom, tedy zhoubný nádor kůže. „Poslala mě sem sousedka, která tady byla naposledy, tak jsem se rozhodl, že pojedu. Je to moje vůbec první preventivní akce, na kterou jsem šel,“ svěřil se jeden z prvních vyšetřených pacientů Pavel Alman z Karviné. V jeho případě neodhalila MUDr. Jana Nováková žádné znaménko, které by vyžadovalo další vyšetření.

Deseti pacientům jsme odhalili basaliom, tedy nejčastější typ rakoviny kůže, který ale metastázuje jen velmi vzácně. Sedmi lidem jsme potvrdili, že se jedná o atypické névy a doporučili jim návštěvu naší odborné melanomové poradny,“ uvedla MUDr. Zuzana Kaščáková, která se do akce spolu s dalšími 4 lékaři a 4 sestrami Kožního oddělení FN Ostrava zapojila.

Melanomová poradna funguje v budově Polikliniky FN Ostrava každý čtvrtek. K vyšetření je nutné se spolu s doporučením svého lékaře objednat předem na telefonním čísle 597 373 440.

Podívejte se i na zajímavou videoreportáž z akce: https://youtu.be/nfKcslcYtsY.Agro Job service s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

JPM trans, s.r.o. - Ostrava - Kunčičky
Ostrava
od 33 000 do 37 500 Kč/měsíc

Detail

Iveta Skybová - areál Koupaliště Mořkov
Mořkov
od 130 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků