Den dětí v Divadle loutek Ostrava bude letos plný myšek

  • 26. května 2022,
  • 20:05,
  • PR

V neděli 29. května ožije amfiteátr Divadla loutek Ostrava i jeho okolí oslavou svátku všech dětí. Při přípravě hravého odpoledne se loutkoherci nechali inspirovat nejnovější inscenací divadla a celá akce proto nese podtitul Myši patří do loutek. Pro děti je připraven bohatý program, a jak již sám název akce napovídá, letos to bude ve společnosti myšek a lišáka z inscenace Myši patří do nebe.

Pro účastníky dopolední loutkářské dílny následuje prohlídka zákulisí divadla, zájemci si mohou také zakoupit vstupenky na odpolední představení Myši patří do nebe. Se zvířátky z nejnovější pohádky Divadla loutek Ostrava se malí návštěvníci Dne dětí mohou potkat zároveň během odpolední části programu před divadlem a v jeho okolí.

Odpolední program začne v 15:30 hodin výtvarnou dílnou v amfiteátru divadla zaměřenou na tvorbu jednoduchých loutek. Děti si loutku samy vyrobí a výtvor si můžou odnést domů! Vyrábět budou jednoduché myšky nebo lišky.

V 16:30, 17:00 a 17:30 hodin zahrají loutkoherci v prostoru před budovou divadla loutkové minipohádky. Jak už sám název napovídá, zase v nich budou vystupovat myšky a myši. Půjde totiž o Myší pohádky na přání.

Souběžně bude probíhat Myší autogramiáda – dětem se podepíše samotná myška Šupito a možná přijde i lišák Bělobřich. Nachystán bude také myší fotokoutek, ve kterém se všichni malí návštěvníci Dne dětí mohou vyfotit s připravenými rekvizitami. A to ne ledasjakými. Všechno bude nachystáno, jak jinak, než zase ve znamení myšek a lišáka.

S programem se k loutkářům tentokrát připojí také Loutková kavárna v budově divadla. I tam bude vše ve znamení myšek. Pro své zákazníky chystá kavárna workshop - zdobení minidortíků. Účastníci dostanou balónek a sladké překvapení na závěr.

A jako každý rok, budou před divadlem a v jeho okolí k dispozici herní prvky pro malé i velké.RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 130 Kč/hod.

Detail

PROTO STEEL s.r.o., Ostrava - Kunčice
Ostrava
od 30 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků